Paauglių laikas prie ekranų: LRT Labas rytas, Lietuva

Labas rytas, Lietuva su vedėju Kristupu Naraškevičiumi: ką svarbu užtikrinti, kad vaikų ir paauglių sveikatos ir savijautos nežalotų ekranai. Studijoje – Skaitmeninės etikos centro bendraįkūrėja Renata Gaudinskaitė ir šios organizacijos ekspertas, Romuvos klinikos vadovas, gydytojas psichiatras Mindaugas Jasulaitis.

Mokslininkai, tyrinėjantys ekranų poveikį vaikų sveikatai, įspėja, kad laiką prie ekranų būtina riboti.

Situacija Lietuvoje: kiek prie ekranų kasdien turėtų praleisti vaikai, paaugliai, ir kiek iš tiesų praleidžia? Koks tas poveikis tiek psichinei, tiek fizinei sveikatai?  Kaip vaikui ar paaugliui padėti, gal visiškai užkardyti išmaniuosius įrenginius – geras sprendimas? Kaip suprasti, kad laikas, praleidžiamas prie ekranų, jau tapo priklausomybe? Kiek iš tiesų ir kaip tokia priklausomybė yra atpažįstama, ar dažnai dėl jos kreipiamasi? Šie ir kiti klausimo buvo paliesti laidoje „Labas rytas, Lietuva“, kviečiame pasižiūrėti įrašo LRT „Mediatekoje“.

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000275461/paaugliu-laikas-prie-ekranu-kaip-tevams-atpazinti-priklausomybe-ir-kokiu-priemoniu-rekomenduojama-imtis