LRT. Tėvai ir vaikų atvaizdai socialiniuose tinkluose

Ką reikia žinoti apie dalijimąsi nuotraukomis ir vaizdo įrašais socialiniuose tinkluose ?

Tėvai internete dažnai mėgsta dalytis vaikų atvaizdais, kartais net sukuria socialiniuose tinkluose profilius vos vaikui gimus. Daro tai, žinoma, vaikų neatsiklausę. Bet kaip su teise į atvaizdą?.. Kai kalbame apie vaikus ir naujas, skaitmenines teises, randasi niuansų, kokių – LRT televizijos laidos „Labas rytas“ įraše pasakoja advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ teisininkas Vilius Norvaišas.

Pasak jo, tėvai kelia šimtus nuotraukų, kuriose vaikai neretai pakliūva į ne pačias estetiškiausias situacijas ir atrodo ne puikiausiai; dabar suaugusiems tai gali atrodyti linksma, tačiau vaikui galbūt ne visai, gal net daro jam emocinę žalą, o ateityje – gal gali ir pažeminti, sako specialistas.

„Vaikų teisės internete šiuo metų tikrai įgauna vis didesnę svarbą ir žmonės apie tai vis daugiau kalba. Po truputį užsienyje atsirandantis reguliavimas, nustatantis tam tikras raudonas linijas, tikrai gali ateiti ir į Lietuvą“, – neabejoja teisininkas Vilius Norvaišas.

Lietuvoje vargu, ar kas atims iš tėvų teisę skelbti vaikų nuotraukas, sako V. Norvaišas, bet tam tikros gairės tikrai gali ateiti ir į mūsų šalį.

Viso pokalbio klausykitės LRT mediatekos įraše: Labas rytas, Lietuva, 2023.06.07 08:45. Teisininkas skatina tėvus persvarstyti vaikų nuotraukų viešinimą soc. tinkluose: daugėja atvejų, kai sulaukę pilnametystės kreipiasi į teismą