RESURSAI 

Medžiaga, įrankiai, patarimai 

Skirta visų besidominčiųjų naudojimuisi  

Šiame puslapyje kviečiame susipažinti su įvairia medžiaga ir resursais, sukurtais Skaitmeninės etikos centro arba parengtais drauge su kitais ekspertais. Drąsiai dalinkitės jais su kitais, parsisiųskite ir naudokite savo šeimose, pamokose ar paskaitose, susitikimuose, nurodydami šaltinį. Paveikslėliai prie teksto dažniausiai iškart susieti su šaltiniu: spauskite ant jų ir pateksite į nuorodą. 

Šeimos susitarimas, .pdf

Parsisiųskite – tai dvipusis dokumentas, Šeimos susitarimo šablonas, kuris padės pradėti taikų pokalbį apie kiekvieno šeimos nario naudojimąsi internetu. Pokalbio tikslas yra susitarti dėl aiškių taisyklių ir įvardinti pozityvius sprendimus, kurie leistų internetu naudotis tinkamai ir saugiai. Jei tik įmanoma, į šią diskusiją reiktų įtraukti visus šeimos narius. Periodiškai atnaujinkite susitarimą, poreikiai keičiasi! Plačiau

Išmaniųjų įrenginių ir interneto naudojimo gairės ugdymo įstaigoms 

Praktinės išmaniųjų įrenginių ir interneto naudojimo gairės, skirtos padėti mokyklų bendruomenėms įsidiegti interneto ir išmaniųjų įrenginių naudojimo kultūrą. Šios gairės gali tapti mokyklos tvarkų ar etikos kodekso dalimi. Parengta drauge su Paramos vaikams centro psichologais. Plačiau

Leidinys apie PIN – specialistams 

Ši medžiaga gali būti aktuali ir kiekvienam, besidominčiam technologijų poveikiu sveikatai, bet labiausiai yra orientuota į šeimos gydytojus ir  ir psichikos sveikatos specialistus, kuriems itin svarbu gebėti geriau atpažinti ir vertinti probleminio interneto naudojimo (PIN) požymius bei sukaupti žinių, kaip padėti susiduriantiems su šia problema, ypač ankstyvame amžiuje. Šį leidinį Respublikinio priklausomybės ligų centro užsakymu parengė Skaitmeninės etikos centras. (Leidinys, PDF)

Atsiliepimai

Vaizdo paskaitos apie probleminį interneto naudojimą 

Ši medžiaga video formatu taip pat labiausiai yra orientuota į šeimos gydytojus ir  ir psichikos sveikatos specialistus ir skirta suprasti, pažinti ir atpažinti bei vertinti PIN požymius ir gebėti padėti susiduriantiems su šia problema. Vaizdo įrašą Respublikinio priklausomybės ligų centro užsakymu parengė Skaitmeninės etikos centras, šią informaciją galite rasti ir centro YouTube kanale.