Skaitmeninės etikos centro edukacijos Kultūros pase

Edukacijos užsakomos prisijungus prie Kultūros paso sistemos. Kiekviena programoje dalyvaujanti mokykla turi šiems užsakymams paskirtą asmenį – koordinatorių. 

Kviečiame moksleivius į kultūrinę pažintinę kelionę po skaitmeninį pasaulį! Kas yra interneto kultūra, kaip kiekvienas prisidedame ją kurdami, kaip mūsų pasirinkimai internete gali padėti tobulėti, kurti ir daryti pasaulį geresnį (išsamūs aprašymai žemiau). 

Jei sistemoje nematote tinkamos datos, susisiekime, suderinsime telefonais: +37068698686, +37065022467 arba el. paštu: info@e-etika.lt, rasa@e-etika.lt, renata@e-etika.lt

 

     Mūsų edukacijos padeda:

  • Skatinti etišką interneto kultūrą, mažinti patyčių mastus, ugdyti kritinį mąstymą, didinti sąmoningumą.
  • Auginti atsparumą siekiant kuo labiau sumažinti visų formų smurtą prieš vaikus, pasinaudojant išmaniosiomis technologijomis.
  • Stiprinti vaikų ir jaunimo gebėjimus naudoti internetą kūrybingumo ir saviraiškos lavinimui.

Bet svarbiausia – paskatina jaunimą permąstyti ir iš naujo sustyguoti savo santykį su technologijomis (iš dažniau inertiško, automatinio, neapgalvoto į labiau sąmoningesnį).  

Užsakyti (Kultūros paso sistemoje)
Atsiliepimai apie mokymus

Žemiau tekste – Skaitmeninės etikos centro edukacijų aprašymai, kurie pateikiami Kultūros paso programoje. 

Tarp vartotojo ir kūrėjo. Vaidmenys, galia ir kultūra internete (gyvai, visoje Lietuvoje)

Kone kiekvieno jauno žmogaus kišenėje – išmanus įrenginys, atidarantis langą į pasaulį. Praveri jį – ir mėgaujiesi tuo, ką žmonija sukuria kasdien. Kuo šiandien su pasauliu dalinsiuosi aš? Kaip mano kūryba ir veikla internete paveiks kitus? Kaip etiškai ir kultūringai pildyti interneto vandenyną?

Ekranas mažytis, o jo galia jauno žmogaus saviraiškai, savivertei, tapatybei bei vertybėms – milžiniška. Tai, ką ir kaip jaunuoliai vartoja internete šiandien, keičia jų tapatybę, formuoja skonį, mokymosi, bendravimo ir kūrybinės raiškos būdus.

Edukaciją sukūrėme remdamiesi pasaulinių tyrimų ir technologijų srities tendencijų įžvalgomis siekiant motyvuoti jaunuolius naudotis „vidinio kritiko“ paslaugomis naudojant, atrenkant interneto turinį bei atsakingu, išmaniu požiūriu vadovautis kuriant savo skaitmeninį pėdsaką, pradedant nuo kiekvieno „klik“.

Kalbame apie svarbiausias kūrybingumo, produktyvumo ir kritinio mąstymo prielaidas bei pagrindinius šiems gebėjimams trukdančius veiksnius. Paslaugos gavėjai įgalinami kritiškai vertinti skaitmeninę erdvę ir motyvuojami ją patys kurti atsakingai, gebėti apsaugoti save nuo nepageidaujamų patirčių internete.

Kritinio mąstymo ugdymas gali padėti išvengti vaikų ir jaunimo įtraukimo į įvairias smurto prieš juos formas.

6,8 Kultūros paso eurų – gyvai,
4,5 – nuotoliu

9, 10, 11 klasėms. Trukmė: 60 min.  

KLIK galia: elgesio internete kultūra (gyvai arba nuotoliu)

Viso pasaulio vaikai, prisijungiantys prie interneto, turi šansą pasinaudoti pačiomis stebuklingiausiomis technologijų teikiamomis galimybėmis: skaitmeninėje erdvėje jie bendrauja, mokosi, kuria, pramogauja.

Tam, kad visos šios veiklos juos AUGINTŲ plačiąja žodžio prasme, būtina ugdyti kultūringo bendravimo, sveiko naudojimosi technologijomis, kritinio mąstymo vartojant interneto turinį bei jį kuriant gebėjimus.

Edukacijos metu drauge ieškome atsakymų į klausimą, ką reiškia kultūringas elgesys internete, kaip save apsaugoti ir prisidėti, kuriant pozityvią bendravimo interneto kultūrą? Kaip skaitmeninę erdvę panaudoti kūrybai ir ką svarbu apgalvoti prieš kiekvieną „klik“. 

Vienas iš esminių įgūdžių šiame kelyje – kritinis mąstymas, be jo – nė iš vietos. Atskleidžiame, kad gebėjimas virtualioje erdvėje elgtis išmaniai ir atsakingai ne tik apsaugo kiekvieną nuo nepageidaujamų patirčių internete, bet ir sudaro sąlygas naudotis technologijų galimybėmis saviraiškai ir kūrybai.

Skatiname sąmoningą skaitmeninės erdvės tyrinėjimą ir pripildymą savo asmeniniu turiniu, o be to, motyvuojame kurti sveiką santykį su technologijomis. 

6,5 Kultūros paso eurų 

Gyvai, visoje Lietuvoje

4,5 Kultūros paso eurų

Nuotolinė edukacija 

6, 7, 8 klasėms. Trukmė: 45 min. 

Kaip kurti geresnį pasaulį kultūringu elgesiu internete? (nuotolinė)

Kviečiame moksleivius į kultūrinę pažintinę kelionę po skaitmeninį pasaulį! Čia kalbėsimės, kas yra interneto kultūra, kaip kiekvienas prisidedame ją kurdami ir stebėsime, kaip mūsų pasirinkimai internete gali padėti tobulėti, kurti ir daryti pasaulį geresnį. Už rankos vedamės mažuosius moksleivius į skaitmeninę kelionę, virtualią erdvę, kurioje smalsiai dairomės ne tik kaip vartotojai, bet ir kaip kūrėjai.

Siekiame ne tik supažindinti su kultūringo, etiško bendravimo ypatumais internete, bet ir motyvuoti naudotis įrankiais ir priemonėmis, kurios padeda kurti geresnį internetą. Keliaujame pasipuošę kritiko akiniais – mokydamiesi atsirinkti turinį, vertinti jo kokybę, kelti klausimus, kurie padėtų atskirti pelus nuo grūdų internete. Interaktyvūs žaidimai padeda įtvirtinti naujas žinias.

Edukacijos metu kalbame apie tai, kokių galių turi kiekvienas, kaip interneto turinio kūrėjas, aptariame tinkamo ir kultūringo elgesio internete ir realybėje ypatybes, mokomės, kaip atsirinkti vertingą turinį internete bei suprasti, kas yra skaitmeninė gerovė ir skaitmeninė higiena, kaip tai formuoja mūsų įvaizdį ir padeda kasdien jaustis gerai – ir emociškai, ir fiziškai.

Tai, ką kuriame ir kuo dalinamės internete, yra mūsų neišnykstantis skaitmeninis pėdsakas. Jis, drauge su skaitmeninėmis patirtimis, yra mažo žmogaus tapatybės dalis, kurią vieni kuria sąmoningiau nei kiti. Skatiname sąmoningą kūrybą. Atskleidžiame, kad gebėjimas virtualioje erdvėje elgtis išmaniai ir atsakingai ne tik apsaugo kiekvieną nuo nepageidaujamų patirčių internete, bet ir sudaro sąlygas naudotis technologijų galimybėmis saviraiškai ir kūrybai.

4,5 Kultūros paso eurų

1, 2, 3, 4 klasėms. Trukmė: 45 min. 

Nuotolinė edukacija 

Gyviems susitikimams toliau nei 50 km už Vilniaus kvieskite mus bent nuo 2 edukacijų, jeigu daugiau nei 100 km – kvieskite nuo 3, taip ir aplinką labiau tausosime :)Jei Kultūros pase nesimato mūsų edukacijos (nes jos nesirodo, jei laikas nėra iš anksto paskirtas) arba nėra tinkamo laiko, duokite žinoti, sutarsime, kas tinka geriausiai!