Edukacijos užsakomos prisijungus prie Kultūros paso sistemos. Kiekviena programoje dalyvaujanti mokykla turi šiems užsakymams paskirtą asmenį – koordinatorių.
Kviečiame moksleivius į kultūrinę pažintinę kelionę po skaitmeninį pasaulį! Kas yra interneto kultūra, kaip kiekvienas prisidedame ją kurdami, kaip mūsų pasirinkimai internete gali padėti tobulėti, kurti ir daryti pasaulį geresnį (išsamūs aprašymai žemiau).
Jei sistemoje nematote tinkamos datos, susisiekime, suderinkime gyvai: +37068698686, +37065022467 arba el. paštu: info(eta)e-etika.lt
Mūsų edukacijos padeda:
- Skatinti etišką interneto kultūrą, mažinti patyčių mastus, ugdyti kritinį mąstymą, didinti sąmoningumą.
- Auginti atsparumą siekiant kuo labiau sumažinti visų formų smurtą prieš vaikus, pasinaudojant išmaniosiomis technologijomis.
- Stiprinti vaikų ir jaunimo gebėjimus naudoti internetą kūrybingumo ir saviraiškos lavinimui.
Bet svarbiausia – paskatina jaunimą permąstyti ir iš naujo sustyguoti savo santykį su technologijomis (iš dažniau inertiško, automatinio, neapgalvoto į labiau sąmoningesnį).
Užsakyti (Kultūros paso sistemoje)Žemiau tekste – Skaitmeninės etikos centro edukacijų pristatymai Kultūros pase.
Tarp vartotojo ir kūrėjo. Vaidmenys, galia ir kultūra internete (gyvai ir nuotoliu)
Kone kiekvieno jauno žmogaus kišenėje – išmanus įrenginys, atidarantis langą į pasaulį. Praveri jį – ir mėgaujiesi tuo, ką žmonija sukuria kasdien.
Kuo šiandien su pasauliu dalinsiuosi aš?
Kaip mano kūryba ir veikla internete paveiks kitus?
Kaip etiškai ir kultūringai pildyti interneto vandenyną?
Edukaciją sukūrėme remdamiesi pasaulinių tyrimų ir technologijų srities tendencijų įžvalgomis siekiant motyvuoti jaunuolius naudotis „vidinio kritiko“ paslaugomis naudojant, atrenkant interneto turinį bei atsakingu, išmaniu požiūriu vadovautis kuriant savo skaitmeninį pėdsaką.
8, 9, 10, 11, 12 klasėms. Trukmė: 45 min.
6 Kultūros paso eurų – gyvai,
4 – nuotoliu.
Visoje Lietuvoje
KLIK galia: elgesio internete kultūra (gyvai!)
Viso pasaulio vaikai, prisijungiantys prie interneto, turi šansą pasinaudoti pačiomis stebuklingiausiomis technologijų teikiamomis galimybėmis: skaitmeninėje erdvėje jie bendrauja, mokosi, kuria, pramogauja.
Tam, kad visos šios veiklos juos AUGINTŲ plačiąja žodžio prasme, būtina ugdyti kultūringo bendravimo, sveiko naudojimosi technologijomis, kritinio mąstymo vartojant interneto turinį bei jį kuriant gebėjimus.
Edukacijos metu drauge ieškome atsakymų į klausimą, ką reiškia kultūringas elgesys internete, kaip save apsaugoti ir prisidėti, kuriant pozityvią bendravimo interneto kultūrą?
Kaip skaitmeninę erdvę panaudoti kūrybai ir ką svarbu apgalvoti prieš kiekvieną „klik“.
Vienas iš esminių įgūdžių šiame kelyje – kritinis mąstymas, be jo – nė iš vietos.
5, 6, 7, 8 klasėms – gyvai.
Trukmė: 45 min.
6 Kultūros paso eurų gyvai.
Visoje Lietuvoje
Kaip mano pasirinkimai internete kuria geresnį pasaulį? (gyvai)
Už rankos vedamės mažuosius moksleivius į skaitmeninę kelionę, virtualią erdvę, kurioje smalsiai dairomės ne tik kaip vartotojai, bet ir kaip kūrėjai.
Siekiame motyvuoti naudotis įrankiais ir priemonėmis, kurios padeda kurti geresnį internetą. Keliaujame pasipuošę kritiko akiniais: mokomės atsirinkti turinį, vertinti jo kokybę, kelti klausimus, kurie padėtų atskirti pelus nuo grūdų internete. Interaktyvūs žaidimai padeda įtvirtinti naujas žinias.
Tai, ką kuriame ir kuo dalinamės internete, yra mūsų neišnykstantis skaitmeninis pėdsakas. Jis, drauge su skaitmeninėmis patirtimis, yra mažo žmogaus tapatybės dalis, kurią vieni kuria sąmoningiau nei kiti.
Atskleidžiame, kad gebėjimas virtualioje erdvėje elgtis išmaniai ir atsakingai ne tik apsaugo kiekvieną nuo nepageidaujamų patirčių internete, bet ir sudaro sąlygas naudotis technologijų galimybėmis saviraiškai ir kūrybai.
5 Kultūros paso eurAI
2, 3, 4 klasėms. Trukmė: 45 min.
GYVAI
Tavo patarimas ateities kartoms – į kuriamą knygą! (gyvai ir nuotoliu)
Kas gali duoti geresnį patarimą jaunesnėms kartoms apie tai, kaip nepaklysti skaitmeninėje erdvėje, jei ne šių dienų paaugliai ir jaunimas? Jie yra pats geriausias galimas patarėjas, nes tai pirmoji karta, išgyvenanti skaitmeninės erdvės iššūkius ir tikrai turinti, ką pasakyti jaunesniems, kad šių patirtys internete būtų kuo geresnės. Tai yra neįkainojama, nes dar nėra kartos, kuri tai jau pergyveno, todėl jų balsas gali ir turi būti išgirstas.
Moksleiviai kviečiami galvojant apie savo ar kitų jaunesnius brolius ir seseris, patarti, kaip jiems elgtis su technologijomis, kad jos padėtų siekti asmeninių tikslų, netrikdytų dienotvarkės, prisidėtų kuriant, o ne jaukiant santykius su svarbiais žmonėmis bei paskatintų ugdyti sveikus skaitmeninius įgūdžius.
Patarimų knyga apie skaitmeninį gyvenimą ateities kartoms bus prieinama visiems Skaitmeninės etikos centro svetainėje (www.e-etika.lt) jau po pirmųjų edukacijų, vėliau – nuolat pildoma. Galimybė asmeniškai prisidėti prie viešos knygos gali auginti bendrystės, įgalinimo jausmą, pilietiškumą, stiprinti savigarbą, pasitikėjimą savimi.
5,2 Kultūros paso eurų – gyvai, 3,4 – nuotoliu
5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 klasėms. Trukmė: 45 min.
Visoje Lietuvoje
Kuriu socialinę reklamą: technologijos turi mums padėti, o ne žlugdyti (gyvai ir nuotoliu)
Kviečiame tapti reklamos agentūros įkūrėjais! Pirmasis užsakymas – sukurti socialinę reklamą, skirtą ugdyti kritišką visuomenės požiūrį į perteklinį naudojimąsi technologijomis.
Edukacijos dalyviai sužinos, kas yra socialinė reklama, kaip konstruojama pokyčius skatinanti žinia, kaip etiškai naudotis internete randamais vizualais. Padedant komunikacijos ekspertams, dalyviai patys kurs socialinę reklamą / reklamos idėją, kurios tikslas – paskatinti visuomenę technologijomis naudotis atsakingiau, saugant savo fizinę ar psichikos sveikatos ir išvengiant algoritmų pinklių ir interneto priklausomybės rizikos.
Edukacija skatins suprasti ir kritiškiau vertinti technologijų poveikį savijautai, ugdyti gebėjimus atsakingai ir etiškai naudoti interneto resursus ir kurti savitą, visuomenę teigiamai keičiantį turinį.
5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 klasėms. Trukmė: 60 min.
5,9 Kultūros paso eurų
Visoje Lietuvoje
Kaip mano pasirinkimai internete kuria geresnį pasaulį (gyvai)
Už rankos vedamės mažuosius moksleivius į skaitmeninę kelionę, virtualią erdvę, kurioje smalsiai dairomės ne tik kaip vartotojai, bet ir kaip kūrėjai.
Tai, ką kuriame ir kuo dalinamės internete, yra mūsų neišnykstantis skaitmeninis pėdsakas. Jis, drauge su skaitmeninėmis patirtimis, yra mažo žmogaus tapatybės dalis, kurią vieni kuria sąmoningiau nei kiti.
Keliaujame „pasipuošę“ kritiko akiniais – mokydamiesi atsirinkti turinį, vertinti jo kokybę, kelti klausimus, kurie padėtų atskirti pelus nuo grūdų internete. Ugdomas gebėjimas virtualioje erdvėje elgtis kultūringai ir kurti atsakingai ne tik apsaugo kiekvieną nuo nepageidaujamų patirčių internete, bet ir sudaro sąlygas naudotis technologijų galimybėmis saviraiškai ir kūrybai.
Edukacija susideda iš 3 dalių: pristatymas, interaktyvūs žaidimai ir diskusija su dalyviais. Jos metu dalyvius pratiname prie minties, kad visa mūsų veikla internete prisideda prie interneto kultūros formavimo.
5 Kultūros paso eurai
2,3,4 klasėms. Trukmė: 45 min.
Visoje Lietuvoje GYVAI
Interneto „brausintojai“, „geimeriai“ ir „gykai“ – į pagalbą! Žaisdami kuriame žodyną! (gyvai ir nuotoliu)
Vis didesnė paauglių ir jaunimo gyvenimo dalis prabėga skaitmeninėje erdvėje, kuri diktuoja madas ir lemia pokyčius mūsų kalboje.
Sodraus, tikslaus ir talpaus lietuviško žodžio ieškosime ir kursime naujadarus, kai aplink – skoliniai ir neteiktinos svetimybės iš skaitmeninio pasaulio bei anglų kalbos, vyraujančios e. erdvėje, įtaka.
Taigi, mūsų laukia smagus iššūkis, kai žaidžiant, diskutuojant grupėse tapsime gyvo, viešo, visiems prieinamo e. žodyno kūrėjais ir prisidėsime prie lietuvių kalbos gyvybingumo. Juk galime ne tik „skrolinti“, „laikinti“, „čiatinti“, „geiminti“, „selfintis“, būti „onlaine“, „susimytinti“, galime ir … Prisijunkite į edukaciją!
4,5 Kultūros paso eurų
5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 klasėms. Trukmė: 45 min.
Visoje Lietuvoje
Gyviems susitikimams toliau nei 50 km už Vilniaus kvieskite mus dviem edukacijoms, ne mažiau, o jei daugiau nei 100 km – kvieskite ne mažiau nei trims, taip ir aplinką labiau tausosime 🙂 Jei Kultūros pase nesimato mūsų edukacijos (nes jos nesirodo, jei laikas nėra iš anksto paskirtas) arba nėra tinkamo laiko, susisiekime, susiderinsime!