Pagalbos algoritmas SUAUGUSIEMS asmenims

Problemos atpažinimas ir pripažinimas (interneto naudotojo savęs vertinimas)

Naudojant internetą kasdieniame gyvenime laisvalaikio reikmėms (žaidžiant video žaidimams, dalyvaujant socialiniuose tinkluose, elektroninėje komunikacijoje, naršant interneto svetainėse / tinklaraščiuose, perkant internete, žiūrint pornografiją ir užsiimant kitomis veiklomis), kiekvienam suaugusiam asmeniui tikslinga įvertinti savo savijautą, atsižvelgiant į interneto naudojimo įpročius.

Žemiau išvardinti klausimai skirti padėti atpažinti problemą. Atsakyti šiuos klausimus galite rekomenduoti savo artimajam / bendradarbiui / pažįstamam, kuris naudojasi internetu laisvalaikiui.

Rekomenduojami savęs vertinimo /atrankos klausimai PIN rizikai įvertinti (atsakyti Taip arba Ne): 

  1. Ar pastebėjote, kad žaisdami žaidimus internete kartais negalite sustoti?  Taip / Ne
  2. Ar pastebėjote, kad kartais perkate prekes internetu impulsyviai?  Taip / Ne
  3. Ar pastebėjote, kad kartais fiziškai negalite sustoti naršyti „Facebook“ ar kituose socialiniuose tinkluose ar interneto platformose?  Taip / Ne
  4. Ar pastebėjote, kad gausus (galbūt perteklinis) interneto naudojimas turi įtakos / keičia Jūsų kasdienį gyvenimą – santykius su artimaisiais, darbinę veiklą, mokslą, studijas?  Taip / Ne

Jei visi atrankos atsakymai NE – labai tikėtina, kad Jums pavyksta naudotis internetu savo kasdieniame gyvenime saugiau ir PIN grėsmės šiuo metu nėra. 

Jei bent vienas atrankos atsakymasTAIP – Jums yra rizika pasireikšti PIN, todėl rekomenduojame dėl problemos įvardijimo ir pagalbos aptarimo kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą.

Sveikatos priežiūros specialistų veiksmai, įvertinant galimą PIN ir rekomenduojant pagalbą

Šiame skyriuje pateikiama medžiaga skirta visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, bendrosios praktikos slaugytojams, medicinos psichologams, socialiniams darbuotojams ir kt.

Atliekamas asmens (interneto naudotojo) interviu, vertinant:

  • Asmens pateikiamus nusiskundimus, kurie susiję su interneto naudojimo įpročiais ir asmens psichikos sveikata.
  • Subjektyvios anamnezės duomenis (kurie pateikiami paties asmens) – kaip pats asmuo suvokia ir pateikia su problema susijusius duomenis. 

Asmens pateikiama anamnezė santykinai skirstoma į dvi dalis: interneto naudojimo problemos atsiradimo ir vystymosi bei kitų psichikos sveikatos problemų anamnezę (sutrikimo anamnezė) ir asmens gyvenimo anamnezę, kuri glaudžiai siejasi su interneto naudojimo problematika.

Sutrikimo anamnezė
Gyvenimo anamnezė
Struktūruoti savęs vertinimo klausimynai
Įvertinus paciento ir artimųjų pateiktus duomenis ir savęs vertinimo instrumentų rezultatus, reikėtų:
Struktūruotas laiko planavimas
DIAGNOSTIKA ir PAGALBA asmenims su PIN
- PIN nustatymas
- PIN pagalba