15min.lt praneša apie soc. tinkluose paauglių tykančius pavojus: nuo patyčių iki reikalavimo apsinuoginti

Skaitmeninės etikos centro steigėja Renata Gaudinskaitė sako, kad dalis paauglių net susidūrę su itin šokiruojančia informacija ir problemomis internete patirtimi su suaugusiaisiais dalintis nelinkę.

Paaugliai socialiniuose tinkluose ieško pripažinimo, įvertinimo, bendravimo ir kartu atsiribojimo nuo realybės galimybės – visa tai patrauklu sprendžiant paauglystės iššūkius. Tačiau per ekranus vaikus pasiekia ir nelegalus, žalingas turinys, patyčios, neapykantos kalba, pornografija, sekstingas, duomenų vagystės bei kiti kibernetinės saugos iššūkiai.

Publikacijoje kalbintas ne gyvybės draudimo bendrovės „Compensa Vienna Insurance Group“ Produktų ir rizikos vertinimo departamento vadovas Linas Laugalis pabrėžia, kad net ir suaugusieji ne visada žino, kaip elgtis susidūrus su saugumo iššūkiais internete, jiems taip pat reikalinga pagalba patyrus duomenų vagystę, patyčias ar šmeižtą socialiniuose tinkluose, todėl pašnekovas atkreipia dėmesį į naują paslaugą „Neapykantai STOP“.

Plačiau skaitykite publikacijoje: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/mokslas-it/paaugliu-socialiniuose-tinkluose-tyko-pavojai-nuo-patyciu-iki-reikalavimo-apsinuoginti-1290-1918120?copied

Kviečiame mokytis sąmoningo naudojimosi technologijomis, susigrąžinant jų valdymą į savo rankas, užuot leidus joms valdyti mūsų kasdieną.
Mokymai: https://e-etika.lt/mokymai-ir-konsultacijos/