3 minutės iki kino: pristato Skaitmeninės etikos centro direktorė Rasa Jauniškienė

Filmai, kuriuose persipina realus pasaulis ir skaitmeninė erdvė. LRT trumpų filmų programą pristato skaitmeninės etikos centro direktorė Rasa Jauniškienė.

„Pasiruošk su manimi“. Jo režisierius iš Švedijos Jonatan Etzler, atsiimdamas prestižinį auksinį Student Academy Awards apdovanojimą sako, jog šis filmas yra apie tai, ką tai reiškia augti, užaugti šiandien: nes nuo to momento, kai atsirado socialinė medija, mes kalbamės, bendraujame, mokomės apie pasaulį kitaip ir kinas turi būti čia, kad tai atspindėtų.
Šis filmas palieka mus mąstyti apie tai:

  1. Kiek toli galime nueiti dėl šlovės, žinomumo?
  2. Kaip galime apsaugoti pačius jauniausius, besijungiančius prie interneto, ar kokiomis apsaugos priemonėmis išmokyti naudotis paauglius, kuriems savo istorijos pasakojimas socialiniuose tinkluose yra įgūdis, dažnai tiesiogiai susijęs su jų socialiniu statusu.
  3. Ką darytume, jei būtume mokytojo vietoje?

„Užsiundyti“. Prancūzų režisieriaus Ismaël Joffroy Chandoutis trumpametražis filmas „Užsiundyti“ atskleidžia pavojingą patyčių ir netikusio pokštavimo reiškinį, jau kainavusį gyvybių, kai policija ar specialiųjų pajėgų būrys, pasitelkus apgaulę, yra „užsiundomas“ and niekuo dėtų žmonių.
Filme persipina asmenų, patyrusių užsiundymą, liudijimai, vaizdai iš interneto, ir vaizdai iš video žaidimų, ir kalbant apie žanrą – ar tai dokumentika, ar animacija, pats režisierius linkęs filmą vadinti hibridiniu.
Šis filmas jau aplankė daugiau nei 150 festivalių, gavo virš 30 apvadonojimų.

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000190760/3-minutes-iki-kino-trumpu-filmu-programa-pristato-skaitmenines-etikos-centro-direktore-rasa-jauniskiene