Dar ne pas mus, bet: Instagram atsinaujina dėl vaikų saugumo

Antradienį „Instagram“ paskelbė apie keletą pakeitimų, kurie padarys milijonų paauglių paskyras privačiomis, sustiprins tėvų galimybes priežiūrą ir nustatys griežtus žinučių siuntimo apribojimus kaip numatytąją parinktį, siekdama saugoti vaikus nuo nepageidaujamų kontaktų, netinkamo, žalingo turinio.  

Jungtinėse Valstijose, Jungtinėje Karalystėje, Kanadoje ir Australijoje dabar visi jaunesni nei 18 metų asmenys, kurie registruosis „Instagram“, bus automatiškai priskirti paauglių paskyroms. Esami vartotojai paaugliai per artimiausias 60 dienų taip pat bus perkelti į šias paskyras. Europos Sąjungos šalyse paskyros bus pakeistos vėliau šiais metais.

„Meta“ teigė, kad jaunesni nei 16 metų naudotojai dabar turės gauti tėvų sutikimą, kad galėtų pakeisti ribotus nustatymus, pavadintus „Paauglių paskyromis“, kurios filtruoja įžeidžiančius žodžius ir riboja, kas gali su jais susisiekti. Taip pat bus iki 60 min. per parą ribojamas laikas, o programėlė periodiškai primins paaugliams sumažinti naudojimo laiką pagal atnaujintą funkciją „padaryk pertrauką“.

Kai visi paaugliai bus perkelti į privačias paskyras, jie galės gauti žinutes tik tų žmonių, kuriuos jie seka arba su kuriais yra susiję. Turinys iš paskyrų, kurių jie neseka, bus griežčiausiai apribotas.  

Šie nustatymai bus taikomi visiems paaugliams, tačiau 16–17 metų jaunuoliai galės juos patys išjungti. Jaunesniems nei 16 metų vaikams reikės tėvų leidimo, kad galėtų keisti šiuos nustatymus.

„Instagram“, kurią naudoja daugiau nei 2 milijardai žmonių visame pasaulyje, sulaukė vis didesnės kritikos dėl nesugebėjimo spręsti problemų, įskaitant programėlės vaidmenį jaunimo psichikos sveikatos krizėje, priklausomybės nuo socialinio tinklo ir vaikų seksualizavimo skatinimą.

Antradienį paskelbtos naujos funkcijos yra tęsinys kitų „Meta“ neseniai pristatytų vaikų saugumo priemonių, įskaitant sausio mėnesio sprendimą blokuoti turinį, susijusį su savęs žalojimu, valgymo sutrikimais ir nuogybėmis, skirtą paaugliams.

„Meta“ taip pat teigia, kad jie sukūrė naujas dirbtinio intelekto sistemas, skirtas aptikti paauglius, kurie meluoja apie savo amžių. Platforma reikalauja, kad naudotojai būtų bent 13 metų amžiaus, norėdami susikurti paskyrą. Tačiau nebuvo sudėtinga meluoti apie savo amžių ar turėti kelias fiktyvias paskyras, vadinamas „finsta“ ir išvengti tėvų dėmesio.

„Meta“ nuo 2022 metų bendradarbiauja su Jungtinės Karalystės bendrove „Yoti“, kuri analizuoja žmogaus veidą iš nuotraukų ir apskaičiuoja amžių. Jau nuo tada „Meta“ reikalauja, kad paaugliai patvirtintų savo amžių, pateikdami asmenukę arba tapatybės dokumento kopiją.

Nors tėvų priežiūra „Instagram“ platformoje vis dar reikalauja, kad tiek paauglys, tiek tėvai sutiktų ją naudoti, naujos taisyklės įtraukia funkciją, leidžiančią tėvams matyti, su kuo jų paaugliai neseniai bendravo (nors ne matyti žinučių turinį) ir kokiomis temomis jie domisi programėlėje.

Subalansuota tėvų priežiūra ir paauglių laisvė reikšti save „Meta“ siekia išvengti nepageidaujamos situacijos, kai kas nors, nesantis tėvas, gali stebėti paauglio paskyrą. „Jei tėvo ar globėjo paskyra sukels tokių įtarimų, jo galimybės prižiūrėti paskyrą bus užblokuotos“, – „Meta“ rašė apie naujas vaikų saugumo priemones, pristatytas antradienį.

Iš META pranešimo:

„Paauglių paskyras kūrėme atsižvelgdami į tėvų ir paauglių poreikius. Naujų paauglių paskyrų apsaugos priemonės sukurtos taip, kad būtų išspręsti didžiausi tėvų rūpesčiai, įskaitant tai, su kuo jų vaikai bendrauja internete, kokį turinį jie mato ir ar jų laikas leidžiamas prasmingai. Šios apsaugos yra įjungiamos automatiškai, o tėvai nuspręs, ar paaugliams, jaunesniems nei 16 metų, leidžiama pakeisti šiuos nustatymus į mažiau griežtus:

  • Privatūs profiliai. Pagal numatytuosius nustatymus, paauglių paskyros bus privačios, todėl paaugliams reikės patvirtinti naujus sekėjus, o žmonės, kurie jų neseka, negalės matyti jų turinio ar su jais bendrauti.
  • Žinučių apribojimai: paaugliai bus priskirti griežčiausiems žinučių nustatymams, todėl su jais galės susisiekti tik tie, kuriuos jie seka arba su kuriais jau bendrauja.
  • Jautraus turinio apribojimai: paaugliai automatiškai bus priskirti prie griežčiausio jautraus turinio valdymo nustatymo, kuris ribos jautraus turinio (pvz., turinio, kuriame vaizduojamos muštynės ar reklamuojamos kosmetinės procedūros) rodymą tokiose vietose kaip „Explore“ ir „Reels“.
  • Ribotos sąveikos: paaugliai gali būti žymimi arba minimi tik tų žmonių, kuriuos seka. Taip pat automatiškai įjungsime griežčiausią mūsų patyčių mažinimo funkcijos „Paslėpti žodžiai“ versiją, kad būtų filtruojami įžeidžiantys žodžiai ir frazės iš komentarų bei žinučių užklausų.
  • Priminimai apie laiko apribojimus: paaugliai gaus pranešimus, kurie primins jiems palikti programėlę po 60 minučių naudojimo kasdien.
  • Įjungtas miego režimas: miego režimas bus įjungtas nuo 22 val. iki 7 val., todėl per šį laiką pranešimai bus nutildyti, o į tiesiogines žinutes bus siunčiami automatiniai atsakymai.

Daugiau būdų, kaip tėvai gali įsitraukti, jei nori
Nors paauglių paskyrose automatiškai įjungiamos naujos apsaugos priemonės, daugelis tėvų nori būti dar labiau įsitraukę į savo paauglių veiklas, todėl taip pat atnaujiname priežiūros funkciją. Nauji atnaujinimai leidžia:

  • Gauti įžvalgų apie tai, su kuo paaugliai susirašinėja: nors tėvai negalės skaityti savo vaikų žinučių, jie dabar galės matyti, su kuo jų vaikas bendravo per pastarąsias septynias dienas.
  • Nustatyti bendrą kasdienio Instagram naudojimo laiką: tėvai gali nuspręsti, kiek laiko jų paauglys gali naudoti Instagram kasdien. Kai vaikas pasieks nustatytą ribą, jis nebegalės naudotis programėle.
  • Blokuoti Instagram naudojimą tam tikru laikotarpiu: tėvai gali nuspręsti užblokuoti savo vaiko prieigą prie Instagram naktį ar tam tikrais laikotarpiais.
  • Matyti temas, kurias vaikas stebi: tėvai gali matyti temas, susijusias su jų vaiko interesais.”

Šatinis: https://about.fb.com/news/2024/09/instagram-teen-accounts/

Foto: Pexels, FreeStock