ES: „Facebook“ turi prisitaikyti prie ES standartų, o ne atvirkščiai

ES: „Facebook“ turi prisitaikyti prie ES standartų, o ne atvirkščiai

Europos Sąjungos (ES) Vidaus rinkos komisaras Thierry Breton sukritikavo „Facebook“ pasiūlytas interneto turinio reguliavimo taisykles kaip nepakankamas, skelbia naujienų agentūra „Reuters“. Teigiama, kad šis JAV medijos gigantas turi prisiimti daugiau atsakomybės dėl nelegalaus turinio savo platformoje.

Šie komentarai žiniasklaidoje pasklido po trumpo susitikimo su „Facebook“ vadovu Mark Zuckerberg, likus dviems dienoms iki T. Breton rengiamų taisyklių, skirtų suvaldyti JAV technikos milžiną ir šalies remiamas Kinijos kompanijas, pristatymo.

„Facebook“ kompanijai prikišamas ir lėtumas siūlant idėjas nelegaliam turiniui pažaboti. Europos Komisija (EK) žada išnagrinėti kompanijos dirbtinio intelekto naudojimą pavojingam turiniui aptikti ir pašalinti iš interneto. „Jeigu šios pastangos nebus tai, ko mums reikia atsižvelgiant į mūsų standartus, mes turėsime tai reguliuoti“, – T. Breton cituoja „Financial Times“.

T. Breton teigia iki metų pabaigos nuspręsiąs, ar priimti kietas taisykles, kaip dalį skaitmeninių paslaugų akto, siekiančio reguliuoti interneto platformas ir nustatyti jų atsakomybes. Jis atmetė „Facebook“ išleistą dokumentą, kuriame atmetami svarbūs reguliavimai ir siūlomos ne tokios griežtos taisyklės, pagal kurias kompanijos turėtų periodiškai pranešti apie netinkamą turinį ir paskelbti apie jo pašalinimą. T. Breton mano, jog to nepakanka.