Veiksmo diena JAV: gana yra gana!

2023-11-09. Buvęs „Meta“ inžinerijos direktorius ir konsultantas „Instagram“ klausimais Arturo Béjar antradienį, lapkričio 7 d., JAV Kongresui teigė, kad technologijų gigantė toliau ignoruoja vaikų ir paauglių gerovę siekdama didesnio pelno. A. Béjar veikti paskatino jo dukros patirtis „Instagram“ ir jis „Meta“ vadovui Mark Zuckerberg ir jo komandai parodė, kaip šis socialinis tinklas teikė nepilnamečiams nepageidaujamą seksualinį turinį, pasiūlymus iš suaugusiųjų ir kitų paauglių nepilnamečiams, praneša „Common Sense Media“, nevyriausybinė organizacija JAV, besirūpinanti vaikų gerove internete.

„Nepriimtina, kad 13-os metų mergina sulaukia seksualinių pasiūlymų socialinėje žiniasklaidoje“, – liudijo A. Béjar, remdamasis savo tyrimo išvados statistika, kad daugiau nei 25 proc. 13–15 metų amžiaus vaikų pranešė „Instagram“ apie nepageidaujamą seksualinį turinį.

Pasak „Common Sense Media“, JAV Kongresas privalo imtis veiksmų ir patvirtinti įstatymų projektą Vaikų saugumo internete Aktą (angl. Kids Online Safety Act, KOSA, S.1409).

Drauge su dešimtimis kitų vaikų gerove JAV besirūpinančių organizacijų, „Common Sense Media“ šiandien paskelbė nacionalinę palaikymo Vaikų saugos internete AKTO veiksmo dieną ir kviečia savo šalies piliečius reaguoti taip pat aktyviai – parašyti laiškus Senatoriams, kviesdami juos palaikyti KOSA.

Šis įstatymo projektas priverstų socialinės žiniasklaidos įmones pirmiau rūpintis žmogumi, o vėliau – pelnu bei pakeisti platformų dizaino ir veikimo būdą taip, kad geriau apsaugotų vaikus.

Parengė Skaitmeninės etikos centras, 2023-11-09.