Išmaniųjų įrenginių ir interneto naudojimo gairių ugdymo įstaigoms pristatymas

Skirtingų apklausų duomenimis, vaikai ir jaunimas prie ekranų kasdien praleidžia trečdalį paros. Technologijų teikiamų privalumų ir galimybių gausa – didžiulė, tačiau svarbu nepamiršti rizikų, susijusių su netinkamu ar per dažnu technologijų naudojimu. 

Ugdymo įstaigų vaidmuo, mokant vaikus skaitmeninėmis technologijomis naudotis sumaniai ir atsakingai, yra itin svarbus. Sukūrus išmaniųjų įrenginių naudojimo tvarką ir pedagogai, ir vaikai naudosis aiškiai nubrėžtų ribų teikiamais privalumais, kaip ir kada naudojamasi išmaniaisiais įrenginiais, kad jie netrikdytų, neblaškytų ugdymo ir mokymosi proceso.

Skaitmeninės etikos centras ir Paramos vaikams centras parengė Išmaniųjų įrenginių ir interneto naudojimo gaires ugdymo įstaigoms. Jose pateikiama rekomendacijų, kaip darželiams, mokykloms ir kitoms ugdymo įstaigoms susikurti išmaniųjų įrenginių naudojimo tvarką ir taisykles.  

Vasario 1 d. laukiame prisijungiant ugdymo įstaigų atstovų

Kviečiame ugdymo įstaigų atstovus dalyvauti Išmaniųjų įrenginių ir interneto naudojimo gairių pristatymo renginyje, kuris vyks š.m. vasario 1 d., trečiadienį, 10.00-11.30 val. ZOOM platformoje. 

Renginio metu bus pristatytos gairės ir pavyzdžiai, kaip ugdymo įstaigos bendruomenei įdiegti išmaniųjų įrenginių naudojimo tvarką bei kas padeda laikytis susitarimų. 

Gaires pristatys Skaitmeninės etikos centro steigėja, komunikacijos konsultantė Rasa Jauniškienė ir Paramos vaikams centro psichologė psichoterapeutė Veronika Lakis-Mičienė. 

Renginio prisijungimo nuoroda bus atsiųsta tik užsiregistravusiems.

REGISTRACIJA: https://forms.gle/VPSBbxSDwZX3yn5d6