„Kaip atpažinti probleminį interneto naudojimą ir kaip padėti?” – klausia dalyviai
30 Kov
„Kaip sumažinti priklausomybę nuo interneto?” „Kaip dirbti su vaikais, kurie, atrodo, nuo mažų dienų ištisai naudojasi telefonu / kompiuteriu ir be to neįsivaizduoja savo gyvenimo?” „Ką daryti, jei internetu nori naudotis 2-6 metų vaikai?” „Kaip padėti paaugliams išvengti probleminio interneto naudojimo?” „Kokią pagalbą galima gauti ir kur?” „Kaip padėti mokinio tėvams suvokti, kad ir jie, ir vaikas yra priklausomi nuo interneto?”
Tai klausimai, su kuriais šiandien, kovo 30 d., į konferenciją „Probleminis interneto naudojimas. Atpažinti. Pripažinti. Padėti.” rinkosi asmens sveikatos, visuomenės sveikatos ir švietimo specialistai iš Raseinių bei kaimyninių rajonų, pakviesti Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro.
Konferencijos atidarymas, sveikinimo žodį taria Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Rasa SimonavičienėRenginio dalyvius sveikina Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius BautronisProfesorė dr. Vesta Steiblienė dėsto elgesio ir medžiagų priklausomybių sąsajas ir sunkumus, susijusius su probelminio interneto naudojimo diagnostika bei pagalbaDr. Julius Burkauskas kalba apie tai, kas tai yra probleminis interneto naudojimas bei kaip ši problema paplitusi pasaulyjeDr. Vilma Liaugaudaitė pristato probleminio interneto naudojimo rizikų spektrą ir būdus išvengti probleminio elgesio interneteSkaitmeninės etikos centro steigėjos ir renginio moderatorės Renatos Gaudinskaitės pranešimas apie tai, kur semtis motyvacijos technologijomis naudotis sąmoningiau ir kaip sustiprinti savo nusiteikimą. Dr. Julius Neverauskas pradeda pranešimą apie tai, kaip kognityvinė elgesio terapija ir sąmoningo dėmesingumo praktikos gali padėti susiduriantiems su probleminiu interneto naudojimuProf. dr. Roma Jusienė kalba apie darbą su vaikais bei paaugliais ir pagalbos specialistams galimybes probleminio interneto naudojimo temojeRengio baigiamosios diskusijos akimirka.