Kėdainių „Aušros” progimnazija pirmoji rajone ribos naudojimąsi telefonais mokykloje

Sektinas pavyzdys: Kėdainių MUGĖ rašo, kad LSU Kėdainių „Aušros” progimnazija kovą organizavo „Dieną be telefono“, o gegužės pabaigoje pakvietė be telefono mokykloje išsiversti visą savaitę. Bandymas pavyko ir mokykla ruošia mokinio taisyklių pakeitimus, kad joje nebūtų galima naudotis telefonu ar kitais mobiliaisiais įrenginiais.

Specialistai pastebi, kad nuolatos į telefonus ar kompiuterius panyrantys vaikai nebemoka bendrauti gyvai, nesusikaupia, tampa priklausomi nuo jų, pikti ir nelaimingi, jei reikia atsitraukti nuo ekranų. Mobiliuosius įrenginius vaikai nešasi ir į mokyklą, o tai trukdo ugdymo procesui, tad „Aušros“ progimnazija ėmė ieškoti sprendimo.

„Respublikoje jau yra kelios mokyklos, kuriose jau galioja naudojimosi telefonu apribojimai, rajone mes būtume pirmieji, patvirtinę tokias taisykles“, – sako LSU „Aušros“ progimnazijos direktoriaus pavaduoja ugdymui Rita Lukoševičienė.

Vietoj telefonų – mankštos ir kita veikla

Tam, kad būtų lengviau atitrūkti nuo ekranų, per pertraukas buvo siūloma sportuoti, pasimankštinti, žaisti stalo žaidimus, šokti, dainuoti karaoke ar surengti pikniką gamtoje. Kaip teigė organizatoriai, daug moksleivių pasinaudojo siūlomomis alternatyvomis (nemažai jų pasiūlė ir patys vaikai).

Aušriečiai: „Yra daug veiklų ir be telefono“

  • „Man lengva išsiversti be telefono, manau, gerai, kad mokykla skatina jų atsisakyti“, – sako Paulius.
  • „Šią savaitę telefonus per pertraukas keičia dainos, šokiai, sportas, žaidimai. Manau, tokia tvarka turėtų likti ir ateityje, nes yra daug smagiau laiką leisti gamtoje, nei sėdėti prie telefono. Dalis moksleivių gal tam ir nepritaria, bet, manau, priprastų. Tokia akcija gal paskatins vaikus ir namuose mažiau naudotis telefonais, tuomet būtų lengviau atlikti namų darbus, daugiau laiko praleistume su draugais“, – teigė Gabrielė.
  • „Turiu telefoną, bet juo dabar nesinaudoju. Suprantu, kad nuolatinis naudojimasis juo neigiamai veikia mūsų savijautą. Man ir mama apie tai primena. Geriau yra telefonus mokykloje dėti į dėžutes, kad netrukdytų pamokose“, – paklausta, ką mano apie akciją „Savaitė be telefono“ atsako Ugnė.
  • „Tokios akcijos, kaip ši, galbūt padės moksleiviams keisti savo įpročius, nes, kai negali naudotis telefonu, jie dažniau išeina į lauką, žaidžia krepšinį, bendrauja su kitais, pastebėjome, kad padaugėjo vaikų ir sporto salėje, ir bibliotekoje. Kai kas savo žaidimų atsineša. Galvojame, kad ta savaitė be telefono yra gera idėja, nes mums ir namuose tėvai riboja buvimo prie telefono ar kompiuterio laiką. Iš tikrųjų, čia ir nuo pačių vaikų priklauso, jei turi valios, gali išbūti ir be telefonų. Jais mokykloje galėtų būti leidžiama naudotis tik kai reikia susirasti pamokoms reikalingos informacijos arba paskambinti ar parašyti tėvams. Taip pailsėtų galva, būtų lengviau susikaupti pamokoms. Yra daug veiklų ir be telefono“, – savo nuomonę išsakė šeštokai Kajus ir Ajus.

Visą straipsnį, kurį parengė Lina Pranckevičiūtė, rasite čia:

Nuotrauka: L. Pranckevičiūtės.