Kviečiame į nuotolinį PIN metodikos pristatymą

Rugsėjo 21 d., trečiadienį, 15 val. kviečiame į nuotolinį susitikimą su mokslininkų, praktikų ir NVO atstovų komanda, kuri parengė metodiką, galinčią padėti laiku atpažinti ir įvertinti probleminio interneto naudojimo (PIN) požymius, padėti nuo PIN kenčiančiam asmeniui bei rūpintis PIN prevencija.

Metodika skirta su suaugusiais ir vaikais bei jaunimu dirbantiems asmens sveikatos specialistams, psichologams, visuomenės sveikatos specialistams ir švietimo specialistams. Šių sričių specialistams labai svarbu laiku atpažinti ir įvertinti PIN požymius (simptomus) ir žinoti, kokiais būdais galima padėti nuo PIN kenčiančiam asmeniui bei kaip rūpintis PIN prevencija.

  • Kaip atpažinti, ar žmogus kenčia nuo probleminio interneto naudojimo (PIN?) Kaip jam padėti?
  • Ar PIN yra liga? Kuo ypatingos elgesio priklausomybės?
  • Kokios yra probleminio interneto naudojimo (PIN) rizikos?

SVARBU: šio susitikimo metu paskelbsime registracijos į žinių ir kompetencijų tobulinimo programos mokymus pradžią. 1-os dienos trukmės mokymai, skirti trims minėtoms specialistų grupėms, spalio mėnesį vyks Klaipėdoje (12 d. ir 13 d.), Kaune (25 d. ir 26 d.) ir Vilniuje (27 d. ir 28 d.). Dalyviams bus išduodami kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

Metodika parengta dalyvaujant projekte „Probleminio interneto naudojimo ir kitų skaitmeninių technologijų naudojimo iššūkiai psichikos sveikatai: į pagalbą specialistui“.

Metodiką pristatys ir į jūsų klausimus atsakys metodikos rengėjai ir mokymų programos kūrėjai: prof. dr. Roma Jusienė, prof. dr. Vesta Steiblienė, dr. Vilma Liaugaudaitė, dr. Julius Neverauskas, dr. Julius Burkauskas, Rasa Jauniškienė, Renata Gaudinskaitė.

Nors metodika skirta specialistų grupėms, ateityje ji bus pritaikyta ir prieinama internete KIEKVIENAM, BESIDOMINČIAM PIN TEMA. Todėl ir dalyvauti renginyje kviečiame visus, kam įdomu!

Projekto partneriai ir susitikimo organizatoriai: Skaitmeninės etikos centras, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Lietuvos biologinės psichiatrijos draugija. Daugiau apie projektą: https://e-etika.lt/lietuvoje-kuriama-pin-mazinimo…/

Projektas finansuojamas lėšomis Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo, kurį administruoja Sveikatos apsaugos ministerija.