Lietuvos mokslininkai kviečia dalyvauti tyrime apie vaikų naudojimąsi IT prietaisais

Vilniaus universiteto mokslininkai (edukologai, medikai, psichologai, sociologai) kviečia dalyvauti Lietuvos mokslo tarybos finansuojamame tyrime.

Jeigu Jūs esate pradinio arba pagrindinio mokyklinio amžiaus vaiko (nuo 7 iki 14 metų) tėvai ar globėjai, mokslininkai kviečia Jus skirti apie 15-20 min. laiko šiam tyrimui.

Per pastaruosius porą mėnesių (ypač balandį ir gegužę) patyrėme didelių iššūkių keliantį laikotarpį, kuomet dėl Covid-19 pandemijos turėjome laikytis karantino, o vaikai privalėjo mokytis nuotoliniu būdu. Labai svarbu būtų aiškintis, su kokiomis problemomis susiduria šeimos, auginančios mokyklinio amžiaus vaikus, ar ir kaip pasikeitė vaikų buvimo prie ekranų trukmė, kokia yra pastaruoju metu vaikų sveikata bei emocinė būsena, kasdienis elgesys.

Būtume dėkingi, jeigu užpildytumėte Vaiko naudojimosi IT (informacinių technologijų) prietaisais ir socialinės aplinkos anketą bei Galių ir sunkumų klausimyną. Ir anketą, ir klausimyną pildykite apie vieną konkretų savo vaiką. Jeigu turite du ar daugiau mokyklinio amžiaus vaikų, maloniai kviečiame užpildyti anketą ir klausimyną apie kiekvieną iš jų.

Primename, kad šio tyrimo duomenys bus analizuojami ir pristatomi tik apibendrinti, laikantis visų konfidencialumo reikalavimų. Papildomai siūlome susipažinti su informacija dėl šio tyrimo asmens duomenų apsaugos (spauskite čia ). Primename ir tai, kad bet kada galite atsisakyti dalyvauti tyrime ir toliau nebeatsakinėti į pateiktus klausimus. Pasiteiravimui apie tyrimą ir jo rezultatus rašykite mediavaikai@gmail.com. Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų atsakymus!

Šaltinis: Filosofijos fakulteto apklausa, https://www.apklausk.lt/s/5ede801492ed7