Mokslinė konferencija apie probleminį interneto naudojimą

2022 m. kovo 30-31 d. mokslininkai, siekdami didinti supratimą apie probleminį interneto naudojimą (PIN), organizuoja nuotolinę konferenciją, kurios tema: „Probleminis interneto naudojimas; modeliai, mechanizmai ir intervencijos“. Kviečiami visi, kuriems rūpi ir kurie domisi šia tematika.  

Konferencija žymi ketverių metų PIN tinklo veiklos pabaigą pagal COST (angl. European Cooperation in Science and Technology) veiklą CA16207 „Europos probleminio interneto naudojimo tinklas“ (www.internetandme.eu/) .  

Tarptautinė į mokslinius tyrimus orientuota šio tinklo veikla, kuriai vadovauja profesorė Naomi Fineberg iš Hertfordšyro universiteto, yra skirta šviesti visuomenę apie PIN, stiprinant jos įsitraukimą ir dalyvavimą. 

Konferencijoje dalyvaus gerai žinomi PIN tyrimų ekspertai iš viso pasaulio. Renginio metu bus dalijamasi naujausia informacija apie PIN formas, pagrindinius psichosocialinius ir biologinius modelius bei mechanizmus, aiškinančius šio elgesio ir sutrikimų vystymąsi. 

Konferencijos dalyviai sužinos, kaip geriau atpažinti PIN simptomus, suprasti jo priežastis ir pasiūlyti pagalbą tiems, kurie susiduria su tokio elgesio formomis ir jo pasekmėmis. Konferencija vyks anglų kalba ir yra nemokama https://www.internetandme.eu/events-and-workshops/ 

Vaizdo klipų ciklas

Renginio metu taip pat bus pristatytas vaizdo klipų ciklas, akcentuojant PIN sklaidą visuomenėje. Šio darbo vadovė profesorė Ornella Corazza iš Hertfordšyro universiteto teigė, kad šis vaizdo įrašų projektas yra puikus pasiekimas, kuris apima animaciją, muziką, garso dizainą ir priklausomybės mokslą, bei sujungia ir perduoda įrodymais pagrįstą žinią visuomenei apie PIN, filmo pavidalu.

Pastaruosius 6 mėnesius mokslininkų grupė dirbdama kartu su menininkais, siekė pateikti naujausius PIN tyrimus platesnei auditorijai, kartu didindama informuotumą apie su tokiu elgesiu susijusią riziką ir pateikdama novatoriškus sprendimus.

Vaizdo klipus galima peržiūrėti šioje svetainėje https://www.internetandme.eu/media-corner