Praktinis seminaras „Socialiniai tinklai: nauda ir pavojai“

Lapkričio 17 d. 14:00 val. Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijoje vyks tarptautinės programos „Socialiniai tinklai: nauda ir pavojai” pristatymas ir praktinis seminaras. Tai Erasmus+ projekto metu sukurta programa, skirta padėti su jaunimu dirbantiems žmonėms kalbėtis socialinių tinklų tema.

Registracija į renginį (vietų skaičius ribotas). Kviečiami registruotis mokytojai, klasių auklėtojai, klasių kuratoriais, socialiniai pedagogai, mokyklų psichologai ir tėvai!

Susitikimo metu bus pristatomas užsiėmimų rinkinys, paruoštas naudoti su mokiniais ir jaunų žmonių grupėmis bei padedantis ugdyti jų sąmoningumą ir kritinį mąstymą socialinių tinklų srityje.

Socialiniai tinklai paauglių gyvenime užima vis didesnę svarbą. Paaugliai socialinių tinklų temoje yra pirmūnai. Nei tėvai, nei mokytojai kartu su naujausiomis madomis spėti negali ir neturi. Tai yra erdvė kurioje paauglių kompetencija yra svarbiausia ir kurioje jie gali pasiekti tiek savo praktinius, tiek socialinius, tiek laisvalaikio tikslus.

Visgi, tai taip pat yra erdvė kuri gali įtraukti ir pasiglemžti. Tyrimai pastebi, kad tiesiogiai paauglių apsaugoti gali nepavykti, tačiau ugdyti jų kritinį mąstymą, padėti jiems priimti emociškai sunkius impulso metu kontrolės sprendimus ir apsaugoti tiek save, tiek kitus, ugdyti jų gebėjimą kalbėtis, dalintis, parodyti jų, kaip ekspertų socialiniuose tinkluose vertinimą ir mokytis kartu su jais, pasitelkiant kritinį mąstymą yra būdas jiems padėti.

Būtent šiais principais yra paremta ši Erasmus+ projekto metu sukurta programa, į kurios metodų pristatymą ir kviečiame. Dalyvavę renginyje gaus pažymas.

Renginio programa:

  • 14:00 – 14:15 – Įžanga, trumpas susipažinimas ir programos pristatymas
  • 14:15 – 15:00 – Praktinių veiklų išbandymas I
  • 15:00 – 15:20 – Socialiniai tinklai paauglių gyvenime – ką sako tyrimai?
  • 15:20 – 15:40 – Pilotinės grupės mokytojų ir mokinių grįžtamasis ryšys išbandžius veiklas
  • 15:40 – 16:00 – Kavos/ arbatos pertrauka
  • 16:00 – 16:45 – Praktinių veiklų išbandymas II
  • 16:45 -17:15 – Praktinė informacija apie programos medžiagos naudojimą ir klausimai

Renginio lektoriai: Vaiva Stanionė, Gintautas Katulis, Ema Pakeltytė.

Renginys vyks Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijoje.

Kontaktai detalesnei informacijai: Ema Pakeltytė, tel. nr.: +370 641 37163, e.paštas: emapakeltyte@icloud.com. Daugiau informacijos apie Erasmus+ projektą galite rasti paspaudę čia.

Organizatorių inf.