Saugesnio interneto diena 2021 – vasario 9 d.

Daugelyje pasaulio šalių bus minima jau 18-ą kartą Saugesnio interneto diena (Safer internet day, SID) yra iniciatyva, kuri tapo svarbiu įvykiu informacinio raštingumo kalendoriuje. Prasidėjusi nuo ES SafeBorders iniciatyvos 2004 m. Saugesnio interneto diena išplėtė savo geografines ribas ir dabar minima 150 pasaulio šalių. Šiemet SID vyks vasario 9 d.

Lietuvoje šią dieną minime nuo 2006-ųjų, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinant saugesnį kiekvieno interneto naudotojo, o ypač vaikų ir jaunimo, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Lietuvoje šia proga organizuojama Saugesnio interneto savaitė. Daugiau informacijos: https://www.prisijungusi.lt/renginiai/saugesnio-interneto-savaite-2021/


Skaitmeninės etikos centras aktyviai palaiko šią idėją ir prisideda prie visą savaitę vyksiančių renginių – vasario 11 d. 15:00 val. kviečia mokytojus pasikalbėti apie skaitmeninį pasaulį ir jo keliamus iššūkius, bendravimo su skaitmenine karta ir jų tėvais ypatybes. Kviečiame mokytojus, kuriems rūpi jaunimo gyvenimas internete, į susitikimą tema: Kaip kalbėti su tėvais ir padėti vaikams gyventi skaitmeniniame pasaulyje?

Kuo galėtų sudominti šis renginys? Susitikimo metu aptarsime, kuo ypatinga skaitmeninė karta ir kaip su ja bendrauti. Pasitelkdami iš mokytojų surinktą SEC patirtį, pasidalinsime, kas galėtų padėti bendraujant su tėvais ir kokių sprendimų reikėtų mokyklose siekiant palengvinti ugdymo procesą bei kokios pagalbos iš mūsų, suaugusiųjų, tikisi vaikai.

KADA? 2021 m. vasario 11 d. 15:00 val. 

Prisijungimai į susitikimą bus atsiųsti prisiregistravusiems dalyviams.