Praėjusią savaitę Bankoke praūžė 22-sis pasaulio psichiatrų asociacijos (angl. World Psychiatric Association) WPA kongresas, organizatorių teigimu, sukvietęs per 4000 dalyvių. Ši asociacija 121 šalyje atstovauja 145 psichiatrų draugijas ir vienija daugiau nei 250 000 psichiatrų. Prieš penkerius metus, 2017 m., vienas WPA asociacijos teminių kongresų vyko Vilniuje.
Keturias dienas šiemet trukusio renginio metu vyko 150 sesijų, kuriose dalyvavo 350 pranešėjų iš viso pasaulio, nagrinėdami aktualiausius šiuolaikinės psichiatrijos aspektus.
Renginio metu vyko simpoziumai, kurių metų psichiatrai ir psichikos sveikatos specialistai dalijosi žiniomis ir diskutavo apie opias psichinės sveikatos problemas. Viename simpoziumų Lietuvos mokslininkai prof. dr. Vesta Steiblienė ir dr. Julius Burkauskas (Skaitmeninės etikos centro ekspertas) bei Japonijos mokslininkas dr. Hironobu Fujiwara ir aptarinėjo, kokie veiksniai turėtų būti vertinami, siekiant kiek galima geriau prognozuoti asmenų, susiduriančių su psichikos sveikatos ir fizinėmis problemomis gyvenimo kokybę.
Simpoziumo metu buvo aptarta ir probleminio interneto naudojimo (PIN) tema, nes PIN gali reikšmingai prisidėti pablogindamas egzistuojančius psichikos sveikatos ir fizinius susirgimus. Kiti ne mažiau svarbūs rodikliai, galintys prognozuoti ilgalaikę gyvenimo kokybę, yra ligos trukmė, biologinis amžius, lytis, išsilavinimas, kitos psichikos sveikatos problemos, protinis lankstumas.
Po konferencijos V. Steiblienė ir J. Burkauskas susitiko su Jeilio (JAV) universiteto mokslininku dr. Mark Potenza, kuris visą savo gyvenimą paskyrė priklausomybių studijoms ir šiame kongrese skaitė net keletą pranešimų.
M. Potenza pasveikino Lietuvą prisijungus prie PIN tyrimų plėtotės ir pažadėjo rugsėjo pabaigoje atvykti į Lietuvą – papasakoti apie naujausius šios srities atradimus.
Sekite Skaitmeninės etikos centro naujienas, kad būtumėte pirmieji, užsiregistravę į šį renginį, kur turėsite galimybę gyvai susitikti su šios srities profesionalais Lietuvoje ir pasaulyje.
Programa jau netrukus!
Skaitmeninės etikos centro informacija
Foto: Juliaus Burkausko (nuotraukoje viršuje: prof. dr. Vesta Steiblienė, dr. Julius Burkauskas)