DELFI.lt rašo. Anot Švedijos valdžios, piktnaudžiavimas ekranais itin pavojingas jaunimui – tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai. Šiuo metu kuriamas naujo įstatymo, įpareigosiančio mokyklas riboti naudojimąsi išmaniaisiais įrenginiais, projektas.
Trumpam grįžkime į 2017 metus, kai mokyklų skaitmenizavimo strategijos penkmečio plane buvo juodu ant balto įvardyta, jog pagrindinis tikslas – „sudaryti daugiau galimybių skaitmenizacijai, užtikrinti aukštą skaitmeninės kompetencijos lygį (ypač vaikų, moksleivių ir jaunimo), padėti įgyti daugiau žinių, užtikrinti lygias galimybes ir prieigą prie technologijų“.
„Mokyklos turi paruošti vaikus pasauliui. Ir, kaip Dievą myliu, tai, ką matome dabar, yra kažkas kitokio“, – skėstelėjęs rankomis sako Švedijos socialinių reikalų ir visuomenės sveikatos ministras Jakobas Forssmedas. Ministro teigimu, Švedijos moksleiviai kenčia nuo plačiai paplitusių sutrikimų, internete praleidžiamos ilgos valandos pastebimai mažina tiek fizinius, tiek intelektualinius gabumus.
„Jie nebemoka naudotis žirklėmis. Negali įlipti į medį. Nemoka eiti atbulomis. Ir viskas dėl to, kad visą laiką leidžia įbedę nosis į išmanųjį telefoną. Pastebime, kad vis daugiau serga ligomis, būdingomis vidutinio amžiaus ar vyresniems žmonėms. Dabar tai ir jaunimo bėdos, nes jie praktiškai fiziškai visai neaktyvūs“, – per interviu DW ministerijoje Stokholme sakė Švedijos socialinių reikalų ir visuomenės sveikatos ministras.
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/world/jokio-ismaniojo-mokykloje-svedija-uzsimojo-sugrazinti-jaunima-i-tikra-gyvenima-120051042