Tapkite mokslinio tyrimo dalyviu. Tema – vaikai ir ekranai

Mokslininkai kviečia 25 m. ir 614 m. vaikų tėvus ir globėjus dalyvauti tyrime, kuriuo nagrinėjamas ekranų poveikis vaikų sveikatai.

Vilniaus universiteto mokslininkai, vadovaujami prof. dr. Romos Jusienės, vykdo tyrimą „Ilgalaikis ekranų poveikis vaikų fizinei ir psichikos sveikatai“, kuriuo aiškinamasi, ar ir kaip pasikeitė vaikų buvimo prie ekranų trukmė pastaruoju metu, kokia yra šiuo laikotarpiu vaikų fizinė sveikata bei emocinė būsena, kasdienis elgesys.

Jeigu Jūs esate 25 m. arba 614 m. amžiaus vaiko tėvai ar globėjai, labai kviečiame skirti apie 20 min. ir dalyvauti tyrime apie ekranų poveikį vaikų fizinei ir psichinei sveikatai. Anketą pildykite apie vieną konkretų vaiką.

o

25 m. vaikų klausimyną sudaro: Vaiko naudojimosi IT prietaisais, socialinės aplinkos ir raidos anketa ir Vaiko elgesio aprašas. 614 m. vaikų klausimyną sudaro: Vaiko naudojimosi IT (informacinių technologijų) prietaisais, socialinės aplinkos ir elgesio anketa bei Galių ir sunkumų klausimynas.

Primename, kad šio tyrimo duomenys bus analizuojami ir pristatomi tik apibendrinti, laikantis visų konfidencialumo reikalavimų. Jūs bet kada galite atsisakyti dalyvauti tyrime ir toliau nebeatsakinėti į pateiktus klausimus.

SVARBU pildantiems anketą 614 m. vaikų tėvams, globėjams:
2021 m. gegužės–rugsėjo mėnesiais mokslininkai planuoja vykdyti vaikų iki 12 m. pažintinių gebėjimų testavimą, į kurį, jei šioje anketoje pažymėsite, kad domina, būsite pakviesti atvykti.

Šis testavimas bus NEMOKAMAS ir suteiks galimybę sužinoti apie Jūsų vaiko pažintinius gebėjimus (mąstymo, erdvinio suvokimo, atminties ir kt.), kurie yra svarbūs mokymuisi ir kasdieniam elgesiui. 

Tyrimą finansuoja Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas. Pasiteiravimui apie tyrimą ir jo rezultatus rašykite mediavaikai@gmail.com.

Informaciją apie Vilniaus universiteto mokslininkų, vadovaujamų prof. dr. Romos Jusienės, tyrimus, jų rezultatus galite rasti čia: www.mediavaikai.lt.

Foto: Unsplash, Kelly Sikkema.