Rugsėjo 30 d. aptarti probleminio interneto naudojimo (PIN) keliamus iššūkius žmogui, jo psichikos ir fizinei sveikatai, visuomenei – susitinka ne tik Lietuvos probleminio interneto naudojimo srities ekspertai, bet ir pasaulyje plačiai žinomi ir daug šioje srityje nuveikę pranešėjai.
Tarp jų – priklausomybių psichiatrijos ekspertas (lošimai, žaidimai, pornografija), mokslininkų reitinge vienas iš 5 proc. labiausiai cituojamų pasaulio psichiatrų (citavimų skaičius 58171), Jeilio universiteto medicinos mokyklos profesorius dr. Marc N. Potenza (JAV), ir pasaulinis žaidimų ir lošimų internete tyrimų lyderis, vieno iš įtakingiausių žurnalų apie priklausomybes vyriausiasis redaktorius, Tarptautinės elgesio priklausomybių tyrimų draugijos prezidentas prof. dr. Zsolt Demetrovics (Gibraltaras, Jungtinė Karalystė).
„Džiugu, kad Skaitmeninės etikos centro ekspertai – dr. Julius Burkauskas (LSMU Neuromokslų institutas), prof. dr. Roma Jusienė (VU Filosofijos fakulteto Psichologijos institutas), gyd. Mindaugas Jasulaitis („Romuvos“ klinika), Lukas Keraitis („Žinių radijas“, LRT „Mokslo sriuba“), technologijų žurnalistas) bei Renata Gaudinskaitė (Skaitmeninės etikos centro steigėja) – tarp konferencijos pranešėjų ar panelinės diskusijos dalyvių”, – sako Rasa Jauniškienė, Skaitmeninės etikos centro vadovė.
Konferencijoje dalyvauti pakviesti visi besidomintys PIN tema ar dirbantys su žmonėmis, kurie su šia problema susiduria.
ĮRAŠYKITE SAVO KLAUSIMĄ JAU DABAR: antros konferencijos dalies diskusijos dalyviams klausimus jau dabar galite įrašyti www.sli.do platformoje įvedus kodą #5577.
Diskusijoje dalyvaus prof. dr. Roma Jusienė (VU Filosofijos fakulteto Psichologijos institutas, „Media vaikai”), Ieva Daniūnaitė, psichologė (Paramos vaikams centras), Darius Jokūbonis, priklausomybių psichiatras (Respublikinis priklausomybės ligų centras) ir Lukas Keraitis, technologijų žurnalistas („Žinių radijas”, LRT „Mokslo sriuba”), radijo ir televizijos laidų inovacijos temomis vedėjas, mokslo populiarintojas. Diskusiją moderuos Renata Gaudinskaitė, Skaitmeninės etikos centro steigėja.
Konferenciją organizuoja: Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU), Lietuvos biologinės psichiatrijos draugija (LBPD), Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Higienos institutas (HI), Lietuvos psichiatrų asociacija (LPA) ir Skaitmeninės etikos centras (SEC).
Skaitmeninės etikos centro inf.