„TikTok“ sugriežtino saugumo kontrolę jaunesniems nei 16 metų naudotojams

„TikTok“ paskelbė apie pasikeitimus saugumo nustatymuose, siekiant padaryti šią platformą saugesnę jauniesiems naudotojams.

Nuo 2021 m. sausio 13 dienos socialinės medijos giganto 13-15 metų naudotojų paskyros automatiškai tapo privačios. Tai reiškia, kad tik naudotojo (paskyros savininko) patvirtinti sekėjai dabar gali matyti jo keliamus vaizdo įrašus.

Tai vienas iš didžiausių platformos pakeitimų: „TikTok“, kurios naudojimas ženkliai išaugo per koronaviruso pandemiją, šiuo metu turi apie milijardą aktyvių naudotojų.

Vaizdo įrašai, patalpinti jaunesnių nei 16 metų naudotojų, negalės būti parsisiųsti ir tik naudotojo platformos „draugai“ turės galimybę juos komentuoti. Automatinis nustatymas leisti siųstis vaizdo įrašus 16-17 metų naudotojams irgi išjungtas, tačiau naudotojai gali tai keisti.

„Dueto“ (galimybė įrašyti du video, vieną greta kito, dalijant vaizdą pusiau) ir „Stich“ (liet. susiuvimo) funkcijos (įrašyti vaizdą vaizde) irgi yra pakeistos: jaunesnieji negalės jomis naudotis, automatiniai nustatymai vyresniems nustatyti tik „draugams“, su galimybe tai keisti.

Galiausiai, funkcija „Siūlyti savo paskyrą kitiems“ jaunesniesiems naudotojams irgi išjungta.

Pranešdami apie pokyčius, „TikTok“ kompanija pareiškė:

„Norime, kad mūsų jaunieji naudotojai mokėtų priimti apgalvotus ir sąmoningus sprendimus, ką ir su kuo jie nusprendžia dalytis. „TikTok“ automatinių nustatymų koregavimas užtikrinant didesnį vartotojo privatumą, yra reikšmingas žingsnis siekiant mūsų nuolatinio įsipareigojimo saugoti mūsų jaunuosius naudotojus.

Šie pakeitimai susiję su ankstesniais atnaujinimais, tokiais kaip privačių žinučių siuntimo ir tiesioginių transliacijų apribojimas vyresniems nei 16 metų naudotojams bei galimybė tėvams ir globėjams nustatyti apsaugas jų paauglių patirtims „TikTok“, naudojant „Family Pairing“ funkciją“.

„TikTok“ stengiasi pagerinti saugumo ir privatumo nustatymus savo jauniesiems naudotojams. Praeitais metais platforma atnaujino savo politiką ir jaunesni nei 16 metų naudotojai negalėjo nei siųsti, nei gauti žinučių į savo privatų profilį. Tai buvo pirmas kartas, kai milžiniška socialinių medijų platforma padarė tokius didelius pokyčius.

Tekstas: Marc McLaren, PARENT ZONE, www.parentzone.org.uk
Vizualas: Tashatuvango/stock.adobe.com

Šaltinis: https://parentzone.org.uk/article/tiktok-tightens-privacy-controls-under-16s?fbclid=IwAR3wgeuY2VkSZyfFoCHLXbhEsr7jUdJCndwJ973WTt73YHdxEO4Sd_DLyhk