Skaitmeninės etikos centro eksperte Katerina Jarmolovičienė skaitė vieną iš įdomiausių pranešimų apie vaikus ir dirbtinį intelektą ypatingame renginyje – Vaiko teisų gynėjų forume, kurį organizavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, kviesdama diskutuoti apie vaikų saugumą skaitmeniniame pasaulyje.
Kovo 18 d., 10.00–14.00 val. vykęs kasmetinis vaiko teisių gynėjų forumas „Kritinis mąstymas vs dirbtinis intelektas: kaip apsaugoti vaikus skaitmeninėje erdvėje?“ šiemet sukvietė būrį ekspertų ne tik padiskutuoti apie vaikystę internete, bet ir ieškoti geriausių sprendimų, kaip padėti vaikams neprarasti budrumo ir maksimaliai išnaudoti technologijų pažangos suteikiamas galimybes.
Prieš metus kalbėta apie tai, kaip apsaugoti vaiko teisę į atvaizdą ir kodėl ji yra svarbi. Šiemet su įvairių sričių ekspertais diskutuota, kaip padėti vaikams neprarasti kritinio mąstymo plečiantis dirbtinio intelekto (DI) galimybėms Lietuvoje ir pasaulyje, kaip DI keisis netolimoje ateityje, kaip jį kūrybingai priversti dirbti sau iš vengiant jo „pokštų“ virtualioje erdvėje. Ir, žinoma, apie tai, kokį vaidmenį vaikų gyvenime turėtų atlikti tėvai, visuomenė, žiniasklaida, socialinės medijos, nuomonės formuotojai, kuriuos ypač stebi jaunoji karta.
Renginio įrašą rasite čia:
Programa: https://business.facebook.com/photo.php?fbid=1071135718379742&set=gm.1830810574127335&type=3
Organizatorių pranešimas apie renginį: https://vaikoteises.lrv.lt/…/dirbtinio-intelekto…/
Organizatorių foto:






