Skaitmeninės etikos centras dalyvavo „Cyber Piknike 2024“, kurį organizuodama Women4Cyber Lietuva komanda jau ketvirtą kartą subūrė kibernetinio saugumo entuziastus ir ekspertus iš visos šalies.
„Džiaugiamės dalyvaudami renginiuose, siekiančiuose kibernetinio saugumo stiprinimo Lietuvoje. Tikime, kad šios diskusijos ir bendradarbiavimas prisidės prie saugesnės ir labiau apsaugotos skaitmeninės erdvės kūrimo“, – sako renginio dalyvė, Skaitmeninės etikos centro steigėja, lektorė, Women4Cyber Lietuva narė Renata Gaudinskaitė.
Šių metų „Cyber Piknikas“ buvo sutelktas į dirbtinį intelektą, kibernetinį karą ir organizacijų grėsmių vertinimo iššūkius, taip pat į bendruomenių vaidmenį saugumui ir EdTech (švietimo technologijas).
Diskusijų metu buvo nagrinėjamos dirbtinio intelekto technologijų sritys, kuriose vis dar egzistuoja teisinės ir etinės neaiškumai, aptartos galimos ateities tendencijos šioje srityje. Ekspertai dalinosi savo įžvalgomis apie naujausius kibernetinio karo atvejus ir aptarė iššūkius, su kuriais susiduria tiek valstybės, tiek privatūs subjektai.
Buvo dalijamasi patirtimis ir įžvalgomis, kaip geriau apsisaugoti nuo galimų kibernetinių grėsmių. Diskusijos apėmė tiek technologinius, tiek žmogiškuosius faktorius. Aptarta, kaip bendruomenės gali prisidėti prie kibernetinio saugumo stiprinimo, taip pat buvo nagrinėjama, kaip bendruomenių elgesys gali sukurti saugumo spragas. Diskutuota, kaip edukacinės technologijos gali būti naudojamos ugdant kibernetinio saugumo įgūdžius tiek mokyklose, tiek profesinėse mokymo įstaigose.
Savo įžvalgomis ir patirtimis dalinosi Women4Cyber Lietuva nariai bei teisinės, akademinės bendruomenės atstovai ir karybos profesionalai. Renginys suteikė puikių galimybių dalyviams gilinti savo žinias, dalintis patirtimi ir užmegzti naudingus ryšius.
Skaitmeninės etikos centro inf. ir foto, 2024-05-09