Europa ir JAV jungiasi aptarti skaitmeninės priklausomybės iššūkių – ZOOM seminaras, kviečiame!

Kokia prevencija ir gydymo būdai gali padėti vaikams ir paaugliams, susiduriantiems su skaitmenine priklausomybe? Kaip tėvai ir gydytojai gali nustatyti žalingos priklausomybės nuo technologijų požymius?..

Probleminis interneto naudojimas yra rimtas iššūkis skaitmeniname pasaulyje. Turime įvardinti problemas, kylančias dėl besaikio interneto naudojimo ir pateikti veiksmingas strategijas tėvams, šeimoms, kaip šias problemas spręsti.

Kviečiame pasinaudoti unikalia galimybe prisijungti prie itin informatyvaus internetinio seminaro „Ekranų kraštutinumai: vaikai ir skaitmeninės priklausomybės (angl. Screen Extremes: Children and Digital Addictions) “ rugpjūčio 31 d., ketvirtadienį, 18:30 val., kurį organizuoja Skaitmeninių medijų ir vaikų raidos institutas „Vaikai ir ekranai“ (Children and Screens: Institute of Digital Media and Child Development).

Prof. dr. M. Potenza

Institutas nuo 2020 m. veda itin populiarų internetinių seminarų ciklą „Klauskite ekspertų“, padėjusių tėvams ir šeimoms JAV ir daugiau nei 30 šalių. Internetiniai seminarai, kurių surengta per 60, yra žinomi dėl puikaus mokslinių žinių, praktinių patarimų ir novatoriškų idėjų derinio.

Šį internetinį seminarą moderuos praėjusiais metais rugsėjį Lietuvoje viešėjęs pasaulinis priklausomybių psichiatrijos ekspertas prof. dr. Marc Potenza, psichiatrijos, vaikų studijų ir neurobiologijos profesorius Jeilio universiteto medicinos mokykloje, JAV.

Prof. N. A. Fineberg

Susitikime taip pat dalyvaus prof. Naomi Ann Fineberg, Hertfordšyro universiteto (JK) psichiatrijos profesorė, šiuo metu vadovaujanti ką tik startavusiam ir penkerius metus truksiančiam tarptautiniam HORIZON projektui „BootStRap“*. Tai naujas, novatoriškas visoje Europoje vykdomas mokslinis tyrimas, skirtas atliepti iššūkius ir mažinti rizikas, susijusias su žalingu paauglių naudojimusi internetu.

[Lietuvos sveikatos mokslų universitetas drauge su Skaitmeninės etikos centru yra šio projekto dalis ir artimiausiu metu pasidalins daugiau naujienų šia tema.]

Internetinio seminaro dalyviai gilinsis į skaitmenines priklausomybes ir probleminį naudojimąsi internetu. Bus nagrinėjamos temos:

  • Skaitmeninės priklausomybės samprata ir formos (priklausomybė išmaniajam telefonui, priklausomybė nuo žaidimų, naudojimosi socialiniais tinklais sutrikimas ir kt.);
  • Paplitimas ir rizikos veiksniai jaunimui;
  • Intervencijos ir gydymo būdai, prevencijos strategijos;
  • Rekomendacijos šeimoms ir jaunimui, visiems, kurie gali susidurti su šiais iššūkiais.

Pasižymėkite datą savo kalendoriuje ir nedvejodami pasidalinkite informacija su visais, kurie domisi.

Išsami internetinio seminaro informacija:

  • Data: ketvirtadienis, rugpjūčio 31 d.
  • Laikas: 18:30 val. Lietuvos laiku.  
  • Užsiregistravusiems atsiunčiama prisijungimo nuoroda.
  • Seminaras vyks anglų kalba.

* BootStRap: angl. Boosting Societal Adaptation and Mental Health in a Rapidly Digitalizing, Post-Pandemic Europe. Foto: asmeninio arch.

Iliustracijos: Children&Screens