Europos skaitmeninė ateitis: duomenų ir dirbtinio intelekto strategijos

europos skaitmenines ateities formavimas pristatytos duomenu ir dirbtinio intelekto strategijos

Šiandien Europos Komisija pristato Europos visuomenės modelį, grindžiamą skaitmeniniais sprendimais, kuriuos įgyvendinant pirmenybė teikiama žmonėms ir kuriais siekiama atverti naujų galimybių įmonėms bei paskatinti patikimų technologijų plėtrą, siekiant puoselėti atvirą ir demokratinę visuomenę bei gyvybingą ir tvarią ekonomiką.

Skaitmeninės technologijos yra esminis kovos su klimato kaita ir perėjimo prie žaliosios ekonomikos veiksnys. Šiandien pristatyta Europos duomenų strategija ir galimos politikos priemonės, kuriomis siekiama užtikrinti į žmogų orientuoto dirbtinio intelekto plėtrą, yra pirmieji žingsniai siekiant tų tikslų.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Šiandien pristatome savo siekį formuoti Europos skaitmeninę ateitį. Ji apima viską – nuo kibernetinio saugumo iki ypatingos svarbos infrastruktūros objektų, nuo skaitmeninio švietimo iki įgūdžių, nuo demokratijos iki žiniasklaidos. Noriu, kad skaitmeninė Europa atskleistų geriausias savo savybes: būtų atvira, teisinga, įvairiapusė, demokratiška ir pasitikinti.“

Europa – patikimų skaitmeninių technologijų srities lyderė

Pagal paskirtį naudojamos skaitmeninės technologijos gali įvairiai pasitarnauti piliečiams ir įmonėms. Per ateinančius penkerius metus Komisija daugiausia dėmesio skirs šiems trims skaitmeninių technologijų plėtros tikslams:

  • žmonėms parankioms technologijoms,
  • teisingai ir konkurencingai ekonomikai,
  • atvirai, demokratinei ir tvariai visuomenei.

Įgyvendindama naują politiką ir naujas reglamentavimo sistemas Europa galės diegti pažangiausias skaitmenines technologijas ir stiprinti savo kibernetinio saugumo pajėgumus.

Skaitmeninės technologijos keičia žmonių gyvenimus. ES skaitmeninė strategija siekia, kad ši transformacija pasitarnautų žmonėms ir verslui, padėdama Europai iki 2050 m. pereiti prie klimato kaitai neutralios ekonomikos.

Taigi ES duomenų ir dirbtinio intelekto strategijos ragina verslą vystyti naująsias technologijas ir su jomis dirbti tuo pat metu auginant ir piliečių pasitikėjimą. Išsami informacija anglų kalba yra čia.