Kaip veiksmingai pasipriešinti dezinformacijai? Konferencija VDU

Daugialypių krizių ir katastrofų akivaizdoje būtina iš naujo permąstyti, koks svarbus vaidmuo tenka informacijai ir kokią įtaką jai daro įvairūs geopolitiniai, socio-pischologiniai ir technologiniai procesai. Apie tai bus kalbama 2022 m. gegužės 12–13 d. Vytauto Didžiojo universitete ir nuotoliniu būdu organizuojamoje konferencijoje „Žiniasklaida, platformų politika ir besikeičianti informacijos tvarka Europoje“.

Dabartiniame laikmetyje žurnalistai vis aktyviau imasi faktų tikrinimo iniciatyvų, Europos šalių vyriausybės stiprina savo šalių nacionalinį saugumą ir informacinį atsparumą, o globalios technologijų kompanijos apriboja prieigą ar visiškai uždraudžia propagandinio ir žalingo pobūdžio turinį. Visa tai yra akivaizdūs naujos komunikacijos sandaros ir informacinės „tvarkos“ Europoje požymiai.

Konferencijoje dalyvaus dezinformacijos tyrėjai mokslininkai ir praktikai, komunikacijos strategijų tyrėjai ir visuomeninių iniciatyvų kovoje su manipuliacijomis plėtotojai iš Baltijos jūros regiono šalių ir kitų Europos valstybių, taipogi ir JAV. 

Pranešėjai kalbės apie skirtingas kultūrines patirtis ir autentiškų sprendimų kovai su dezinformacija paieškas mažose Europos valstybėse (Suomijoje, Latvijoje, Lietuvoje) bei kituose politikos kontekstuose (Vengrijoje).

Bus aiškinamasi, kaip karo dezinformacijos kontekste keičiasi skaitmeninės žiniasklaidos ir medijų platformų strategijos ir kokie žingsniai efektyviausi kovoje su informaciniais išpuoliais ir žalingu turiniu šiuo kritiniu laikotarpiu. 

Konferencija „Žiniasklaida, platformų politika ir besikeičianti informacijos tvarka Europoje“ vyks 2022 m. gegužės 12–13 d., ketvirtadienį ir penktadienį, VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre V. Putvinskio g. 23, 311 auditorijoje, Kaune. Neturintys galimybių atvykti į universitetą turės galimybių prie konferencijos ir diskusijų prisijungti nuotoliniu būdu – „MS Teams platformoje“ (registruotis kviečiame iki gegužės 10 d.).

Registracijos į konferenciją formą rasite čia: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdSsPEpYPgs-q4yr9DsgbTWPR426gtX9DRW9Jn0DOuM_hYYRQ/viewform

Konferenciją organizuoja „EuromediApp“ tinklas drauge su „DIGIRES“ projektu ir „EuroMedia Group“ tinklu. „EuromediApp“ (https://euromediapp.org) analizuoja skaitmeninių platformų naudą ir iššūkius Europoje iniciatyva. „DIGIRES“ (https://digires.lt) yra bendra akademinės bendruomenės, žiniasklaidos organizacijų ir nepriklausomų žurnalistų iniciatyva, skirta aptikti, analizuoti ir užkardyti dezinformacijos veiklą Lietuvoje ir už jos ribų. „EuroMedia Group” (https://www.euromediagroup.org) – Europos mokslininkų tinklas, siekiantis keistis informacija ir kurti sistemas, padedančias apibūdinti ir analizuoti žiniasklaidos ir politikos procesų kaitą Europos regione. 

Šaltinis: www.digires.lt