LRT „Ryto garsų“ laidos aktualiame interviu Edvardas Kubilius kalbino dr. Julių Burkauską: kam domėtis interneto naudojimu eilinės sveikatos patikros metu? Ką tai apie žmogų gali pasakyti šeimos gydytojui ar psichikos sveikatos specialistui? Kaip padėti, kai probleminis interneto naudojimas ima daryti neigiamą poveikį žmogaus gyvenimui?
Aktualiame interviu giliau pristatoma informacija apie parengtą parankinę medžiagą* šeimos gydytojams ir psichikos sveikatos priežiūros specialistams probleminio interneto naudojimo (PIN) tema – kaip geriau suprasti PIN, atpažinti bei kaip padėti su PIN susiduriančiam žmogui.
Sureagavę klausytojai antrina – problema aktuali ir jaunimui, bet ir senjorams, kai jie itin aktyviai dalyvauja socialiniuose tinkluose; priklausomybė gali kainuoti daug pinigų, pakenkti santykiams: klausytojo Andriaus istorija – dėl žaidimų priklausomybės daug pinigų sukišau, su šeima išsiskyriau, daktarai turi kažką daryti, nuo pat paauglystės veikti jaunimą; Arūnas – mokyklose mokymo procesas tampa nulinis, kai vaikai sulindę į telefonus…
Plačiau klausytojų atgarsio ir dr. Juliaus Burkausko komentarų klausykitės laidos įraše, nuo 01:01:30.
*Medžiagą vaizdo ir teksto formatu Respublikinio priklausomybės ligų centro (RPLC) užsakymu parengė Skaitmeninės etikos centras.
Dr. Julius Burkauskas – klinikinis psichologas psichoterapeutas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neuromokslų instituto vyresnysis mokslo darbuotojas, Skaitmeninės etikos centro ekspertas.