Kultūros pase – kalbame apie interneto kultūrą

Ne daug kas žino arba nesusimąstė:

  • Pagrindinis vaikų ir paauglių naujienų apie pasaulį šaltinis – „TikTok“ ir „YouTube“, tai yra didžioji dauguma mūsų apklausto jaunimo.
  • Bene pusė jų pakeičia savo nuomonę apie neapykantos kalbą internete – pradžioje dažniausiai mano, kad tai nėra nusikaltimas, greičiausiai kas nors… kaip patyčios.  
  • Kaip kurti sveiką santykį su technologijomis. Kas yra „skaitmeninė higiena“ ir kaip kultūringas elgesys internete keičia pasaulį – apie tai kalbamės mūsų susitikimuose su jaunimu, jų kalba. Kalbame ir nepatogiomis temomis, kas tose platformose vyksta, įskaitant ir sekstingą, ir pornografiją. Ir kaip dalyvavimas tame gali paveikti mūsų ateitį.
  • Dauguma jaunimo taip pat drąsiai linksi, kad taip – internete kasdien pramogoms ir laisvalaikiui praleisti 6-7 valandas jiems yra norma.

Kalbamės apie tai, kuo svarbus kiekvienas mūsų „klik“ skaitmeninėje erdvėje ir kaip, gebėdami išvengti rizikų ir grėsmių internete, galime daug geriau naudotis skaitmeninio pasaulio galimybėmis mokslui, kūrybai ir saviraiškai. 

Tad kaip ir kiek naudotis technologijomis, kad nepakenktume savo fizinei ir emocinei sveikatai? Kalbėkimės, diskutuokime: mes turime įdomių įžvalgų, pagrįstų moksliniais tyrimais.

Temos nelengvos, žinome. Todėl pasikvieskite mus – MES PASIKALBĖSIME SU JŪSŲ VAIKAIS APIE EKRANUS.

EDUKACIJOSE KULTŪROS PASO PROGRAMOJE galime susitikti gyvai ar per nuotolį. Jei Jūsų mokykla naudojasi šia programa, kvieskite mus ir užsakykite paskaitas savo klasei!

Rezervuokite edukacinę GYVĄ pamoką pagal amžiaus grupę:

Rezervuokite edukacinę NUOTOLINĘ pamoką pagal amžiaus grupę:

Mokytojų ir moksleivių atsiliepimų rasite čia: https://e-etika.lt/susitikime-pasikalbeti-apie-ekranus/


Nesinaudojantiems Kultūros paso programa taip pat turime pasiūlymą: mes galime atvykti ar susitikti per nuotolį pagal šių temų sąrašą arba – pagal Jūsų pageidaujamą temą ar problemą. Paskambinkite arba parašykite mums, sutarsime laiką!