Skirtumas tarp produktyvaus ir žalingo ekranų laiko tiktai yra, rašoma Kurstoti.lt straipsnyje, kurį parengė Rūta Anusevičienė. Atskleidžiami aspektai
- Ką apie ekranų naudojimą sako sveikatos sektoriaus ekspertai? Ką rodo tyrimai?
- Kaip perteklinis ekranų naudojimas veikia mokymąsi?
- Kada susilpnėja dėmesys ir atmintis? Kada sutrinka miegas?
- Kaip nustoti švaistyti brangų laiką egzaminams artėjant?
Autorė rašo:
„Ekranus naudojami neproduktyviai (pvz., ilgai naršote socialiniuose tinkluose ar žaidžiate žaidimus), netenkate laiko, būtų galėtumėte skirti pasiruošti egzaminams. Tai daro tiesioginę įtaką rezultatams.
Tačiau turėkite omenyje, kad toli gražu ne visas ekranų laikas yra vienodas:
- Naudingas ekranų naudojimas: internetiniai kursai, pamokos, edukaciniai vaizdo įrašai, užduočių atlikimas elektroninėje erdvėje, programėlės, skirtos mokymuisi, ir t. t.
- Žalingas naudojimas: ilgos valandos žaidžiant, be tikslo naršant Instagrame ar TikToke, žiūrint serialus prieš miegą ir t. t
Taigi, labai svarbu ne vien tai, kiek laiko praleidžiate prie ekranų, bet ir kam juos naudojate.
Skaitmeninės etikos centras savo interneto svetainėje yra pateikęs šiuos duomenis: 4 valandos laisvalaikiui ir pramogoms – ekranų naudojimo riba, kurią peržengus galimas žalojantis poveikis. Yra įrodymų, kad didesnė nei 4 valandų per dieną trukmė didina psichikos ir ypač fizinės sveikatos sutrikimų riziką, ne vien mokymosi rezultatus.
O technologijas išnaudodami produktyviau (pvz., mokymosi platformos), galite netgi pagerinti mokymosi motyvaciją ir rezultatus.
Kaip sumažinti neigiamą ekranų poveikį? Kaip naudoti ekranus sąmoningiau?
Technologijas naudokite kaip tobulėti padedantį įrankį, o ne kaip laiko „valgytoją“. Tam būtina planuoti laiką ir nusistatyti tikslus. Laiko planavimo įgūdžiai ir dienotvarkė ruošiantis egzaminams – taip pat labai svarbūs!
Naudojimasis ekranais ir pasiruošimas egzaminams: trumpas apibendrinimas
Taigi, jei ekranais naudojatės ilgai ir nekontroliuojamai, ypač pramogoms, o ne mokymuisi, tai gali turėti neigiamą poveikį egzaminų rezultatams: mažėja koncentracija, suprastėja miegas, o mokymuisi lieka mažiau laiko. O tikslingai naudojamos technologijos – puikus pagalbininkas mokantis. Todėl svarbu išmokti naudoti ekranus protingai ir saikingai – tada jie taps ne priešu, o sąjungininku ir padės geriau išlaikyti egzaminus.“
Skaitykite visą straipsnį čia: https://kurstoti.lt/s/15271/tikites-geresniu-egzaminu-rezultatu-maziau-naudokites-ekranais