Plečiame ryšius su Britų tarybos programa „People to People”

Pasaulyje 90 metų, o Lietuvoje 32-ejus (nuo 1990 m.) veikianti Britų taryba gegužę sukvietė Lietuvoje „People to People“ programos projektus įgyvendinančias organizacijas, kolegas ir partnerius švęsti, pasidžiaugti pasiekimais ir dalintis gerosioms patirtimis ir idėjomis, megzti ryšius.

Jungtinės Karalystės remiamos Britų tarybos išsikeltas tikslas – stiprinti žmonių pilietiškumą, demokratines vertybes, atsakomybę. Šiuo tikslu nuo 2016 m. Britų taryba pradėjo įgyvendinti „People to People“ programą. Jos projektais siekiama skatinti Lietuvos bendruomenių glaudesnį bendradarbiavimą, toleranciją ir sutelktumą, vienybės jausmą, ugdyti XXI-jo amžiaus įgūdžius, medijų raštingumą, savarankiškumą ir pilietiškumą.

Pilietiškai – ir skaitmeninėje erdvėje

Skaitmeninės etikos centras taip pat jungiasi prie „People to People“ programos: skaitmeninio pilietiškumo projektas ugdys jaunimo įgūdžius ne tik atpažinti interneto žalas ir kaip joms atsispirti, bet ir kaip atsakingai, kritiškai mąstant dalyvauti skaitmeninėje aplinkoje. Kaip suprasti, kaip piliečių balsas gali būti išgirstas, kaip realiai praktikuoti pilietiškumą virtualioje erdvėje ir tarp bendruomenių. Plačiau apie projektą: https://e-etika.lt/skaitmeninis-pilietiskumas/

„Dėkojame už partnerystę, dėkojame, kad skatinate pilietiškumą, kultūros sklaidą, švietimo naujoves – jūs prisidedate prie to, kad visi Lietuvos gyventojai būtų lygūs ir lygiaverčiai, neskirstytų vienas kito pagal išankstinius stereotipus ir nuostatas, tiestų tiltus, megztų tinklus ir plėtotų tvarius bendruomeninius ryšius“ (Britų taryba Facebook pranešime).

Plačiau apie programą

Įgyvendinant „People to People“ projektų tikslus kartu su Britų tarybos partneriais naudojami kūrybiški ir inovatyvūs metodai, tokie kaip vizualinio mąstymo strategijos, medijos, audiovizualika, teatras, lyderystė ir daug kitų ugdymo metodikų. Šiais moderniais keliais siekiama kurti uždariausių bendruomenių dialogus, bendradarbiavimo tinklus skirtingose lyčių, fizinių gebėjimų, amžiaus, religinių įsitikinimų ir socioekonominių galimybių gyventojų grupėse, iniciatyvomis ugdyti greitai besikeičiančiame pasaulyje būtinus gebėjimus: kritinį mąstymą, medijų raštingumą ir originalumą, kultūrinį dialogą.

Britų taryba apie renginį savo Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/BritishCouncilLithuania/posts/

Britų taryba yra Jungtinės Karalystės kultūrinių ryšių ir švietimo galimybių organizacija, kurios tikslas skatinti ir stiprinti Jungtinės Karalystės ir kitų šalių gyventojų bendradarbiavimą ir tarpusavio ryšius.

Baltijos šalyse Britų taryba veikia nuo 1990 metų pradžios. Per beveik tris veiklos dešimtmečius įgyvendinta dešimtys programų, veiklų ir iniciatyvų, kurių tikslas – tobulinti anglų kalbos mokymą, skatinti kultūrinį bendradarbiavimą ir plėtoti švietimo ir meno mainus tarp Jungtinės Karalystės ir Baltijos šalių. Siekdama ilgalaikių ir tvarių pokyčių milijonams žmonių visame pasaulyje, Britų taryba tiesiogiai dirba su vietos partneriais: bendruomenėmis, nevyriausybinėmis organizacijomis ir šalių vyriausybėmis. 

Foto: British Council renginio akimirkos, fotografė Deimantė Rudžinskaitė.