Džiaugiamės galėdami paskelbti apie moksleivių dalyvavimo tyrime pradžią – ji startavo Lietuvoje ir Nyderlanduose, o netrukus prisijungs dar septyniose šalys. Iš viso per 3 tyrimo etapus tyrimee dalyvaus 10 000 moksleivių.
Tikimasi, kad per šį pirmąjį tyrimo etapą skirtingose šalyse prisijungs apie 3,5 tūkstančio 12–16 metų amžiaus jaunuolių, kurie naudosis „BootStRaP“ tyrimo programėle ir padės vertinti, kam gresia probleminio interneto naudojimo (PIN) rizika.
Projekte dalyvauja trys Lietuvos mokyklos: Kauno Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija, Vilniaus Žvėryno gimnazija ir Palangos Senoji gimnazija.
Programėlė, kuri vadinasi „BootstrApp“, pareikalavo ne tik didžiulio tarptautinių techninių komandų darbo, bet ir buvo kuriama kartu su jaunimu.
Moksleiviai ambasadoriai – projekte dalyvaujančių jaunuolių grupė – drauge su savo mokytojais, įtraukimo vadovais, mokslininkais ir Jaunimo patariamąja taryba (angl. „Bootcrew“) jau antrąsyk šiais metais (pirmąsyk – kovą) lapkričio mėnesį rinkosi Portugalijos Porto mieste. Jaunimas ne tik dirbo su programėle, bet ir prisidėjo savo žiniomis prie projekto rizikų valdymo, vertinimo ir problemų šalinimo procesų. Abejuose susitikimuose dalyvavo ir Lietuvos gimnazijų komandos.
Kai kuriuos užsiėmimus ir vedė jaunimas jaunimui. Jaunimo patariamoji taryba (18–25 metų amžiaus jaunųjų ekspertų grupė, bendradarbiaujanti per Europos jaunimo psichikos sveikatos organizaciją „Euro Youth Mental Health“ parengė sesiją, skirtą jaunimo dalyvavimui projekte įvertinti. Jos metu jaunimas aprašė savo patirtį, dalijosi mintimis mažose fokus grupėse ir net mėtė vienas kitam per visą kambarį popierinius lėktuvėlius su savo tikslais!
Tikimės, kad šiuos tikslus pasieksime, nes projektas pereina į naują etapą ir užmezga ryšius su naujomis jaunų žmonių grupėmis.
Parengta pagal Ella Sheltawy tekstą, Euro Youth Mental Health: https://www.internetandme.eu/2024/12/23/the-student-enrolment-process-has-started-more-than-10000-participants-across-europe-will-join-the-bootstrap-study/
2024-12-23