Visoje Europoje gegužės 19-25 d. minima Europos psichikos sveikatos savaitė. Tai proga stabtelėti ir pagalvoti apie tai, kas itin svarbu: mūsų ir mūsų vaikų emocinę gerovę. Visoje Europoje šiuo laikotarpiu skatinamas atviras dialogas apie psichikos sveikatą, o ypatingas dėmesys skiriamas jaunimui – ateities kartai.
Mes kalbame apie PIN – probleminį interneto naudojimą ir šia proga kviečiame atsiversti nemokamus mūsų rengtus resursus visiems, kurie domisi elgesio priklausomybėmis, dirba su jaunimu ar tiesiog nori geriau suprasti, kaip atpažinti ir padėti tiems, kuriems internetas tampa nebe įrankiu, o iššūkiu.
Apie probleminį interneto naudojimą ir įrankius jam atpažinti ir valdyti:
- Leidinys ir vaizdo medžiaga apie elgesio priklausomybės ir PIN (specialistams ir tiems, kam įdomu). „Probleminio interneto naudojimo ir kitų skaitmeninių technologijų naudojimo iššūkiai psichikos sveikatai”. Ir leidinį, ir vaizdo medžiagą galite rasti ir šioje nuorodoje: RPLC: specialistams apie PIN
- Adaptuoti klausimynai PIN rizikai vertinti – kiekvienam.
- Vebinaras „Kada interneto naudojimas tampa problema ir kokie įrankiai padeda ją atpažinti” (2024) įrašas. Tyrimą, įrankius PIN atpažinimui pristato prof. dr. Roma Jusienė ir dr. Julius Burkauskas.
- Puslapis „Pagalba specialistui”, kur informacijos rask kiekvienas besidomintis.
- Skiltis Tėvams ir globėjams: ar kalbėsitės pirmą kartą, ar esate kalbėję jau ne sykį, čia pateikiami patarimai gali būti naudingi siekiant paskatinti savo vaiką saugiai ir atsakingai elgtis internete.
Visi šie resursai – nemokami.
© Skaitmeninės etikos centras
Skaitmeninės etikos centras yra pelno nesiekianti nevyriausybinė organizacija, padėti siekti geresnės, saugesnės aplinkos mūsų vaikams internete galite remdami mūsų veiklą.