Specialistai gilino žinias apie PIN – probleminį interneto naudojimą 

Kaip atpažinti PIN? Kaip vertinti jo požymius? Kokias taikyti intervencijas? Kaip pasirūpinti prevencija? Kaip padėti su PIN susiduriančiam žmogui? 

Spalio mėnesį mokymuose Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje atsakymus į šiuos klausimus gvildeno asmens sveikatos, visuomenės sveikatos ir švietimo specialistai drauge su komanda lektorių, parengusių PIN mažinimo intervencijų (veiklų) įgyvendinimo metodinę medžiagą bei žinių ir kompetencijų tobulinimo programą, apimančią PIN požymių (simptomų) atpažinimą ir įvertinimą, pagalbos asmeniui klausimus ir skaitmeninio sąmoningumo stiprinimą. 

„Labai vertinga mokymų programa. Labai gerai, kad buvo nurodyti klausimynai, kuriuos galime naudoti. Dažniausiai žmonės kreipiasi dėl kitos priežasties ir tik vėliau paaiškėja, kad internete leidžiamas laikas – per didelis ir dėl to žlunga labai daug dalykų. Tikrai ateity reikės tokių mokymų daugiau, dėl interneto dar mums kils daug emocinių problemų, tą itin ryškiai pastebėti leidžia ir darbas su žmonėmis, turinčiais raidos sutrikimų, – sako medicinos psichologė Egidija Stankevičienė, dirbanti Kauno klinikų Neuroreabilitacijos skyriuje. 

„Mokymai labai naudingi, lektoriai profesionalūs, informaciją pateikė labai prieinamai ir suprantamai. Aktualu, kad įvairūs tyrimai aptariami, svarbiai suskambėjo akcentas, kai ne apie draudimus kalbame, o apie sąmoningumo didinimą. Gerai žinoti, kad galėsime naudotis visa mokslininkų parengta medžiaga,“ – įspūdžiais dalijasi Vilniaus Tuskulėnų gimnazijos socialinė pedagogė Jūratė Kozubovskienė. 

Lapkričio 11 d. šie mokymai vyks nuotoliniu būdu.   

Projektą „Probleminio interneto naudojimo ir kitų technologijų naudojimo iššūkiai: į pagalbą specialistui“ finansuoja Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondas prie Sveikatos apsaugos ministerijos.   

Projekto partneriai: Skaitmeninės etikos centras (SEC), Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Neuromokslų instituto Elgesio medicinos laboratorija ir Lietuvos biologinės psichiatrijos draugija.

Plačiau apie projektą: https://e-etika.lt/lietuvoje-kuriama-pin-mazinimo-intervenciju-metodine-medziaga/

Mokymų PROGRAMA

Besidomintiems tema: